ניו בורן: איך נכון לנסוע עם תינוק ברכב?

נסיעה עם תינוק בין יומו ברכב עלולה להיות חוויה מלחיצה למדי, בייחוד בשל נושא הבטיחות. בניגוד לנסיעה של מבוגרים, בנהיגה הכוללת גם תינוק ברכב צריך להקפיד על אקסטרה זהירות וזאת בשל המשקל הנמוך של התינוק כמו גם הסכנה בכבישים שחושפת אתכם ואת הילדים לסכנות. על מנת להקפיד על נסיעה בטוחה ושקטה, בחרנו להציג את מיטב הטיפים שיסייעו לכם להוביל ליצירה של נסיעה בטוחה עם הניו בורן שלכם.

התקנה של כיסא בטיחות

אביזר הכרחי לטובת שמירה על הבטיחות של התינוק במהלך הנסיעה הוא כמובן כיסא הבטיחות. הורים רבים שואלים את עצמם האם ניתן לשים כיסא בטיחות במושב הקדמי של הרכב? והתשובה היא בהחלט כן, אולם צריך לשים לב כי הכיסא מותקן בניגוד לכיוון התנועה וכי אתם מנטרלים את כריות האוויר. על מנת לוודא כי הכיסא אכן בטיחותי, מומלץ ליצור קשר עם איש מקצוע אשר יבצע בעבורכם את ההתקנה, כל זאת מתוך מטרה להבטיח נסיעה בטוחה.

כיסוי החלון

בשביל למנוע חדירה של שמש לתוך הרכב שעלולה גם להוביל להתעוררות של התינוק, רצוי לכסות את החלונות באמצעות מגן שמש איכותי. לא מעט הורים ובוודאי גם אתם נתקלים בקושי להרדים את התינוק, ועל כן רבים מעדיפים להכניס אותו לרכב בשביל שירדם. על מנת לגרום לסביבת שינה נעימה ונוחה, רכישה של מגן שמש מהווה דרך מצוינת גם להבטיח כי הוא יירדם למשך כל הנסיעה אבל גם הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש.

 

 

רכישת מראה

במידה ובחרתם להושיב את התינוק במושב האחורי ואתם רוצים לשמור איתו על קשר עין, רצוי להתקין מראה הממוקמת על גבי המושב. ניתן לבצע רכישה של מגוון מראות לרכבים במחיר מצוין לכל כיס, כאשר ענף הרכב התשדרג מאוד בשנים האחרונות עם רכבים חדישים הכוללים גם מצלמות פנימיות שיכולות לסייע לכם ליצור קשר עין עם הניו בורן, לכל אורך הנסיעה כולל הקלטות של הנסיעה עצמה.

צעצועים

בשביל להעסיק את התינוק ולמנוע מצב שבו אתם צריכים לעצור באמצע הדרך, מומלץ לצייד את הרכב עם צעצועים שתואמים את גילו ויכולים לסייע לכם להעביר את הזמן עד שתגיעו למקום היעד. שימו לב כי אתם בוחרים צעצועים שאינם מסוכנים וכוללים רכיבים קטנים.

מוזיקה לפעוטות

על מנת להרגיע את התינוק כמו גם ליצור נסיעה שקטה ונעימה, שימו ברקע מוזיקה מרגיעה לפעוטות. בפלטפורמות כמו יוטיוב כמו גם ספוטייפי תוכלו למצוא פלייליסטים מצוינים לתינוקות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של נסיעה שמשלבת גם מוזיקה שמרגיעה ואפילו מרדימה את התינוק שלכם.

שמירה על מרחק

שמירה על מרחק היא חיונית בעבור כל נהג, בטח ובטח כאשר מדובר בנסיעה עם פעוטות. בשביל להימנע ממצב שבו אתם נאלצים לבצע בלימת חירום. על כן, שמרו על מרחק של מספר מטרים וכן הקפידו לוודא כי אתם נוהגים בהתאם לתוואי הדרך במסגרת המהירות המותרת.

התקנה של שלט

התקנה של שלט שעליו מצוין כי התינוק ברכב יכול לסייע לכם להימנע ממצב שבו הרכב מאחוריכם צופר ובכך מבהיל את התינוק או מעיר אותו משינה. מדובר בשלט שאותו ניתן לרכוש בחנויות מתמחות, בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על איכות מצוינת.

לסיכום

נסיעה עם ניו בורן היא מלחיצה למדי, גם בעבור נהגים מנוסים. יחד עם זאת, במידה ומקפידים על שמירה על כללי הבטיחות כמו גם מיישמים את ההמלצות אותם הצגנו לכם בסקירה הזו, תוכלו להיות בטוחים כי הנסיעה תעבור בשלום – בעבור כלל הנוסעים, ובפרט תינוקות בני יומם.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות