רשימת חובה: הספרים שהילדים שלכם חייבים לקרוא!

על מנת לפתח את הדמיון, לעודד רכישה של מיומנות חשובות כמו גם להעשיר את אוצר המילים ממליצים מומחים להתפתחות הילד להקריא לילדים סיפורים מגיל צעיר, ולעודד אותם לקרוא בעצמם. למעשה, באמצעות קטגוריה של ספרים לילדים ניתן להוביל ליצירה של זמן איכות ביחד עם הילד כמו גם להרחיק אותו מהמסכים, בייחוד בעידן שבו רבים חשים כי הילדים נמצאים יותר מדי זמן מול המסך ובהתאם לכך לא מפתחים את עצמם. על מנת לסייע לכם לבחור את הספרים הטובים ביותר, בחרנו להציג את הספרים שהילדים שלכם לא יצליחו להוריד מהידיים. מוכנים? בואו נתחיל!

מעשה בחמישה בלונים/מרים רות

אין כמעט ילד בישראל שלא קרא את הסיפור מעשה בחמישה בלונים מאת מרים רות. ברשימה של קלסיקות לילדים הספר הזה מככב מזה שנים רבות, הן בשל מוסר ההשכל שלו אבל גם בזכות הסיפור המקסים שעובר מדור לדור והפך לנכס צאן ברזל. המהדורה המחודשת של הספר תאפשר לכם לספק לילד ספר איכותי, מרתק וכזה שאפשר לחזור ולקרוא בו גם בגילאים בוגרים.

ספר הרגשות שלי/סטפני קוטוריה

ספר הרגשות הוא ספר מיוחד מאוד שעוסק ברווחה הנפשית של הילדים, וכיצד לזהות את הרגשות ולטפל בהם. מדובר בספר פורץ דרך המאפשר לחשוף את הילד למסע להכרת הרגש ואף לפתח  אוריינות עוד בגילאי הגיל הרך באמצעות ספר מרגש שזוכה לביקורות מצוינות מצד הורים, כמו גם צוותים חינוכיים בעקבות קריאה של הספר והבנה של המסרים שעומדים מאחוריו.

 

 

האריה שאהב תות/תרצה עטר

הסופרת תרצה אתר אומנם הייתה מוכרת בזכות היותה בתו של המשורר הלאומי נתן אלתרמן, אולם ברבות השנים הצליחה לפתח את הכישרון שלה לכדי כתיבה של ספר מרגש שזוכה מזה שנים רבות לביקוש אדיר. הספר "האריה שאהב תות" הוא ספר מרגש המלווה באיורים קומיים והפך ברבות השנים לקלאסיקה על זמנית.

 מיץ פטל/חיה שנהב

סביר להניח כי גם אתם בתור ילדים קראתם את הספר מיץ פטל, וכעת הגיע הזמן שגם הילדים שלכם יכנסו אל תוך העולם הקסום של הסופרת חיה שנהב שהצליחה לכתוב בשפה קולחת ומרתקת קלאסיקה על זמנית שמככבת מזה עשרות שנים ברשימת רבי המכר. כעת יצאה המהדורה המחודשת של הספר, ולכם יש את ההזדמנות להכניס לבית את הספר שהצליח לכבוש את הלבבות של מיליוני ישראלים, כמו גם קוראים מכל רחבי העולם.

דירה להשכיר/לאה גולדברג

הסיפור אודות דירה להשכיר הוא סיפור שמצליח לכבוש את הלבבות של ילדים ומבוגרים כאחד, לא מעט בזכות היכולת להזדהות עם הדמויות כמו גם השפה הנגישה שמאפשרת לילדים להיכנס לעבר עולם מרתק. מדובר בספר שכל אחד צריך בבית, בוודאי כאשר רוצים ליצור בעבור הילדים מענה גם בהיבט של הקריאה אבל גם ביכולת להעמיק ולהבין את הסיפור שהוא אומנם פשוט אך בהחלט בעל מוסר השכל שכל אחד צריך ללמוד ממנו.

לסיכום

רכישה של ספר מקטגוריה של קלאסיות לילדים מהווה דרך מצוינת ליצור בעבורכם ובעבור הילדים זמן איכות. אם בעבר הלא רחוק נדרש היה להגיע באופן פיזי לחנות הספרים, כיום ניתן דרך האתר של סטימצקי לבצע הזמנה של ספרים לילדים בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על משלוח מהיר עד לבית. בכך, תוכלו לא רק להרחיק אותם מהמסכים אלא גם ליצור אוריינות וכן פיתוח של השפה, כל זאת באמצעות קריאה או הקראה שלכם כהורים. הגיע הזמן להתחדש ובכך להוביל ליצירה של מערך קריאה משובח, מהנה וכזה שגם יעבור מדור לדור, בהתאם לקלסיקות על זמניות.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות