פלסטרים ומדי חום: אילו אביזרי עזרה ראשונה צריכים להיות בכל בית?

תאונות קטנות וכאבים מפתיעים יכולים לתפוס אותנו, או את המשפחה שלנו, לא כול כך מוכנים. ברור כי לא בעבור כול פצע או כאב קטן נלך לבית חולים או למרפאה ועל כן, ישנם כמה אביזרים רפואיים שנדרשים להיות בכול בית. יתרה מכך, גם בעבור פצעים שכן נלך עבורם לקבל טיפול מאיש מקצוע, יידרש מאיתנו להעניק טיפול ראשוני מספק למקרה שקרה על מנת לא לדרדר עוד את המצב עד לקבלת הטיפול הרפואי.

למה צריך תיק עזרה ראשונה בבית?

נוכל להבחין בין שתי מטרות שלשמן כל בית צריך תיק עזרה ראשונה. המטרה הראשונה היא כמובן לספק עזרה ראשונה, טרם העזרה המקצועית של רופאים או אנשי צוות רפואי. במקרים בהם אנשים חווים פצעים או כאבים חמורים שדורשים טיפול, לעיתים ישנה עזרה ראשונה אשר ניתן להעניק למי שחווה את האירוע. העזרה הראשונה לעיתים משחקת תפקיד בחיים ומוות. המטרה השנייה היא לספק עזרה וטיפול רפואי במקרים בהם לא נדרש רופא על מנת לטפל. כמו למשל בדיקתם חום ולכן מדי חום הוא פריט חובה, או טיפול בחתך קטן, כוויה בדרגה נמוכה או כאבי ראש וחום שניתן לטפל עם כדור בלבד.

אביזרי עזרה ראשונה

לצד הפלסטרים ומדי החום ישנם אביזרים נוספים אשר כדאי לכלול בתיק עזרה ראשונה בבית או באופן מפוזר. ראשית, כללו כול דבר אשר נמצא בשימוש גבוה בבית שלכם כדוגמת פנסטיל או אדוויל אך שקלו להוסיף דברים נוספים שיקלו עליכם ויסייעו לכם להקל על כאבים ופציעות שטחיות שקורות בבית.

 

תרופות לכאבים

לא אחת אנשים חווים כאבי ראש או כאבי בטן אשר לא מורגש כי נדרש ביקור בבית חולים עקב כך אך כן רוצים להקל ולהעביר את הכאב. לצורך כך, מומלץ להחזיק בבית תרופות לכאבים השונים כדוגמת תרופה להקלה בכאבי ראש, כאבי בטן וכאבי שרירים או למקרה של צינון. במקרים רבים נטילת כדור אחד מהתרופה הזאת מסייע בהקלת התחושה באופן מאוד מהיר ואפילו להעברת הכאב כולו בטווח זמן קצר.

אביזרי חבישה וטיפול ראשוני

לבסוף, מעבר לתרופות להקלה בכאבים ולמשחות להקלה גם כן, כדאי גם שיהיו בבית אביזרי חבישה לעזרה ראשונה טרם הגעה לרופא או לצוות רפואי אחר. לדוגמא, אביזרי חבישה כדוגמת תחבושת אלסטית ותחבושת לחתך גדול. אביזרה החבישה מסייעים לדוגמא לעצור דם שזורם טרם תפרים או טיפול אחר שייתן הרופא. גם אם אינכם יודעים לחבוש באופן מושלם, מומלץ להחזיק אביזרים מסוג זה בבית לצורך טיפול ראשוני טרם המפגש עם הרופא.

משחות להרגעה וטיפול

רוב הדברים אשר קורים בבית בחומרה נמוכה דורשים טיפול של משחה. ישנן כמה משחות נפוצות ועיקריות אשר כדאי להחזיק בבית לצורך טיפול ראשוני, או ממושך בכול מיני מקרים בדרגה נמוכה. בדקו האם יש לכם או לחילופין נסו להשיג משחה אחת לפחות מכול סוג או מטרה כדוגמת משחה להרגעה (לדוגמה במקרה של עקיצות או גירוי של העור), משחה לטיפול בכוויות לא חמורות וכול משחה נוספת אשר תיתן מענה לצורך שהתעורר עקב מקרה רפואי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות