דואגת לעתיד ילדנו: הכירו את עמותת אחינועם בראשות אייל, משה ורפי אדרעי

דאגה לעתיד של ילדי ישראל היא דאגה המשותפת לכל האזרחים והאזרחיות. לאור הפערים שרק הולכים וגדלים בין הפריפריה לבין המרכז, נוצר קרע שמשפיע מאוד על היכולת של דור העתיד להתקדם ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של מערך הזדמנויות שווה. בדיוק לשם כך הוקמה עמותת אחינועם אשר חרטה על דגלה לדאוג לעתיד של דור העתיד של מדינת ישראל, וזאת על ידי פיתוח וקידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך. מהן התוכניות של העמותה וכיצד היא מצליחה להשפיע לטובה על הילדים ועל המשפחות באזור הפריפריה? זה הזמן להכיר את עמותת אחינועם בראשות אייל, משה וכן רפי אדקעי אשר הקימו את העמותה בשנת 2018 ומאז לא עוצרים בדרך להגשים את החזון – צמצום פערים וחיזוק הפריפריה.

תוכנית ליווי אישית כחלק מדאגה לדור העתיד

תוכנית ליווי אישית היא תוכנית מהפכנית אותה הגו המייסדים של העמותה – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת, והצליחו להגשים את החלום שלהם לתרומה לחברה באמצעות הקמה של עמותה המתמקדת בשינוי המתבצע בשטח. כיצד השינוי הזה מגיע לידי ביטוי? ובכן, המייסדים מקדמים תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה החל מגיל 16 ונמשכת בשלבים חשובים בחיים, החל ממבחני הקבלה לצבא הגנה לישראל ועד כניסה לאקדמיה ושוק התעסוקה. מדובר בהזדמנות יוצאת דופן בעבור נערים ונערות לקבל את המענה לו הם זקוקים, הן בפן הלימודי אבל גם בפן הרגשי, כל זאת בליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך על ידי המתנדבים הרבים שמלווים את העמותה.

 

 

תוכנית קידום המיועדת בעבור בני העדה האתיופית

חלק מהדאגה לעתיד של הילדים כוללת בין היתר את כל חלקי האוכלוסיה, כולל בני העדה האתיופית. במסגרת הזו מקדמת העמותה תוכנית המתמקדת בפיתוח של מיומנות מנהיגות, פיתוח יכולת פיזית וכן הובלה, כחלק מהבנה כי מדובר בפרמטרים חשובים מאוד לטובת הגדלת הסיכויים להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, כולל תפקידי קצונה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי פועלים באופן אישי להרחיב את התוכנית לערים נוספות, כחלק מההצלחה שמגיעה לידי ביטוי באחוזים – מעל ל-95% מבוגרי התוכניות הצליחו להתקבל לתפקידי קצונה כמו גם לתפקידים בכירים ביחידות מובחרות בצבא הגנה לישראל. מעבר לכך, מעניקה העמותה גם מלגות כלכליות בעבור בוגרי התוכניות שמתקדמים גם לאקדמיה ובהמשך גם לשוק התעסוקה.

תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד רשויות הרווחה וכן גורמי החינוך אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מיצירה של מערך שנועד להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר לא רק להוביל ליצירה של מענה רגשי אלא גם תמיכה שמגיעה לידי ביטוי בשלבים חשובים בחיים, כמו למשל הכניסה לאקדמיה. באתר של העמותה ניתן לקרוא תגובות אוהדות מצד בוגרי התוכנית שדיווחו על שביעות רצון גבוהה מאוד, וזאת בשל הליווי האישי אותו הם קיבלו מצד נציגי העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחת אדרעי מקדמת בכל הכוח תוכניות חברתיות המתבצעות בכל רחבי הארץ, ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. העבודה ההתנדבותית לצד מערך המתנדבים המסור הוא זה שהופך את העמותה לבעלת חשיבות עצומה בכל הקשור לדאגה לעתיד של ילדי ישראל, כפי שניתן לראות עם קידום של שורת תוכניות פורצות דרך שעתידות להתרחב גם לערים נוספות, כל זאת כחלק מעשייה חברתית ענפה שמגיעה לידי ביטוי עוד משנת 2018 ועד לימים אלו ממש.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות