מקצועות הייטק שגם הורים יכולים ללמוד – ולהתברג בחברות המובילות

בשנים האחרונות הביקוש לעובדים בתחום ההייטק רק הולך וגובר והחברות הללו מוכנות לעשות לא מעט על מנת שאתם תבואו דווקא אליהן. אם אתם הורים לילדים ורוצים להשתלב בהייטק, אנחנו ממליצים לכם להכיר את המקצועות הבאים.

data analyst

אנליסט הוא גורם מקצועי בארגון שאחראי על ניתוח הנתונים והנגשתם לכלל העובדים. כל ארגון בריא ומקצועי יודע שההחלטות הכי טובות מתקבלות כתוצאה מניתוח של נתונים ולא מתוך תחושות. זו בדיוק הסיבה שבגינה חברות ההייטק שוכרות data analyst מקצועיים שיסייעו להן לקחת את ההחלטות הנכונות הללו. מנהלי המחלקות בחברה יקבלו גישה לנתונים הללו, ינתחו אותם, יציבו לעצמם יעדים וייקחו החלטות שהסיכוי שהן יובילו את הארגון לצמיחה הוא יותר. אתם בתור הורים תוכלו ללמוד את התחום ולהתברג לאחד מהענפים החשובים ביותר בהייטק, לייצר לעצמכם הכנסה נאה ולא פחות חשוב מזה, יציבות.

אבטחת מידע

מדובר בתחום מבוקש ובעל חשיבות יוצאת דופן בהייטק כיום. אם נמשיל את התחום הזה לחיי היום יום שלכם, אנשי אבטחת מידע משולים לסורגים שיש לכם בחלונות של הבית, שהתפקיד שלהם הוא כמובן למנוע מפורצים להיכנס פנימה. בניגוד לתחום הבא שנציג, תחום הסייבר, כאן מדובר באבטחת מידע כללית שנועדה למנוע מגורמים לא רצויים לפרוץ. אנחנו מדברים ברוב המקרים על פריצות לשרתים ושימוש בנתונים על מנת לגנוב כרטיסי אשראי או מידע מסווג אחר.

אם אתם בתור הורים רוצים להשתלב בהייטק ולעסוק בתחום בעל חשיבות מכרעת בשוק הזה היום, תוכלו ללמוד את תחום הסייבר ולהתברג בחברות הייטק מובילות. אתם מבטיחים לעצמכם יציבות וכמובן שכר נאה, שער שהולם את הדרישה למקצועות בתחום אבטחת המידע בהייטק. אפרופו יציבות, קחו בחשבון שבכל מה שקשור לסטרטאפים סביר להניח שתיהנו מפחות יציבות מפני שרובם נסגרים בשלוש השנים הראשונות לפעילות שלהם, אך זה כבר דיון אחר.

 

 

סייבר

האמת היא שאין צורך להרחיב ולציין כמה תחום הסייבר הוא נפוץ כיום. אז כן, החברה ממש משוועות לעובדים בתחום הסייבר, משום שהביקוש רק הולך וגדל. במהלך העבודה אתם תצטרכו להוות את חומת המגן של הארגון שלכם ולמנוע חדירה של גורמים עוינים אליו. בנוסף, תוכלו כמובן לעבוד גם בסייבר יזום וליזום התקפות על אתרים של אחרים. זה לא באמת משנה מה תעשו בתפקיד, מדובר בתחום שרק הולך ותופס תאוצה, לאור ההתמודדות של ישראל עם איומי סייבר מצד מדינות כמו איראן למשל.

QA

בקרת איכות, או בשמה המקצועי בהייטק QA, הוא תחום שהפך נפוץ מאד בשנים האחרונות, במיוחד בקרב הורים שמעוניינים ללמוד קורס מהיר ולהיכנס לתחום. לא נלאה אתכם בפרטים הטכניים, אך באופן כללי תפקידו של QA הוא למעשה לבצע בדיקות שונות למוצר שהחברה מייצרת לפני שהוא יוצא לשוק, אל הלקוחות. מדובר בתחום מאתגר מאד שלא מצריך עבודה במשמרות, מה גם שאפשר להיכנס להייטק מבלי לעבור את המסלול הארוך של תואר במדעי המחשב.

מנהלי פרויקטים

כל חברת הייטק שמכבדת את עצמה מחזיקה מנהלי פרויקטים שהתפקיד שלהם הוא לנהל את הפרויקט ולסנכרן בין כל הפונקציות שעובדות עליו. אם אתם רוצים להיכנס להייטק בלי ידע מקדים, זו יכולה להיות אחלה אפשרות עבורכם להתברג בחברה טובה.

לסיכום

יש מגוון רחב של מקצועות הייטק שגם אתם ההורים תוכלו ללמוד ולהתברג בחברות מובילות. במאמר זה הצגנו את התחומים המובילים עבורכם, אך בהחלט שתוכלו ללמוד תחומים נוספים כמו הנדסת תוכנה, פיתוח ועוד.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות