בבית חדש, צריך ספק אינטרנט חדש. ספק אינטרנט ITC הוא כל מה שהבית שלכם צריך

עברתם דירה ומתלבטים באיזה ספק אינטרנט לבחור? ייתכן שכל הטרחה של מעבר הדירה, כולל שינוי הספק, דווקא תעשה לכם טוב. מה גם, שלא מסובך לעבור ספק אינטרנט כיום. מה זה אומר?

מה קורה עם התשתית?

ראשית, איזו תשתית אינטרנט יש בדירה שאליה אתם עוברים? אנו מדברים על תשתית ולא על ספק, מאחר שאלה לא בדיוק אותם הדברים. למעשה, כאשר מדברים על ספק אינטרנט, יש לקחת בחשבון שני היבטים נפרדים לכך. האחד, הוא "ספק תשתית". זהו הספק, אשר אחראי על התקשורת בין הבית החדש שלכם, לבין השלב הבא בתקשורת. למשל ספק  itcכספק התשתית. מהו אותו שלב נוסף בתקשורת? לא, עדיין לא רשת האינטרנט.

הכירו את "ספק האינטרנט"

"ספק אינטרנט" הוא למעשה סוג נוסף של ספק. באנגלית סוג ספק זה מוכר בשם Internet Service Provider או ISP. ספק זה, הוא שמחבר אתכם בפועל לרשת האינטרנט עצמה. "ספק התשתית" מחבר את הבית שלכם אליו. בבחירת ספק  itc תהיה עבורכם דוגמה מעניינת. זאת, מאחר שהיא למעשה מספקת את שני סוגי השירותים האלה, ביחד. שילוב זה, מפשט את הדברים עבורכם ומקל. גם בהתקשרות עם הספק, גם בהתנהלות השוטפת מולו וגם במקרי תקלה.

 

בחירת חבילה

כמובן, מעבר דירה הוא הזדמנות לא רק לשנות ספק אינטרנט, אלא גם לבחור בחבילה משופרת. אם תפנו למשל אל ספק  Itc תמצאו אצלו מבחר חבילות כאלה. בבחירת חבילה, כדאי לכם לבחור בחבילה חזקה מספיק. פירוש הדבר, חבילה כזו שתתאים לעמידה בעומסי הגלישה המרביים שלכם. זאת, גם מבחינת פעילויות גלישה תובעניות במיוחד וגם מבחינת גלישה של כמה אנשים בבית החדש ביחד, במקביל. מה עם הרשת האלחוטית? סביר שתרצו להתקין בבית החדש רשת אלחוטית טובה וגם אותה יש לקחת בחשבון.

ערכים מוספים

ספק אינטרנט זה לא רק חיבור לרשת האינטרנט. הספק חייב להציע כמובן תמיכה טכנית טובה ומקצועית. כמו כן, פעמים רבות ספקים אלה מציעים שירותים מיוחדים נוספים. כדאי תמיד לבדוק לגביהם. ספק אינטרנט ITC למשל, מציע את שרות אנטי ספאם iGuard, שהוא שרות סינון תכנים. ניתן להשתמש בו כמנגנון "בקרת הורים", למניעת גלישת ילדים לאתרים מזיקים. השרות אינו דורש התקנת תוכנה מקומית וניתן לנסות אותו בחינם למשך שלושים יום. לאחר שתתחילו להשתמש בו, תוכלו לכוון אותו לפי דרישותיכם, מבחינת סוג התכנים שהוא יסנן. כך ניתן לצמצם או למנוע, כניסה לאתרים מסוכנים או צפייה בתכנים לא ראויים. תכנים ואתרים כאלה, כוללים פעמים רבות נוזקות שונות, אשר עלולות לפגוע במחשב. הפגיעה היא לרוב לא רק בזמן הגלישה באתר, אלא פגיעה קבועה. כלומר, הדבר מתבטא בכך שהאתר מדביק את המחשב בנוזקה מסוימת והיא נשארת עליו, מאותו רגע והלאה. גם אם תצאו מהאתר או תפעילו את המחשב מחדש, הנוזקה לא תיעלם.

כתובת IP קבועה

אגב, אם מדברים על שירותי עזר מיוחדים, ITC מציעה גם שרות של כתובת IP קבועה ("סטטית"). בעזרתה, תוכלו בין השאר לשפר את השימוש במשחקי רשת או לשלוט מרחוק על מצלמת אבטחה.

שיקולים נוספים

אם תעברו ספק ולאיזה ספק תעברו, אלה שיקולים מורכבים ואישיים. מה שבטוח, הוא שתוכלו להיעזר בניסיון שצברתם עד כה עם הספקים הקודמים. זאת תוכל להיות נקודת השוואה, שביחס אליה תגבשו את הדרישות מהספק החדש. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר, הוא מהירות ואיכות הגלישה. חשוב לזכור, שניתן למדוד זאת באופן מספרי ומדויק, באמצעות אתרי עזר למטרה זו.

לסיכום

אם אתם מתחדשים במעבר לבית חדש, כדאי לשקול גם מעבר לספק אינטרנט חדש.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות