מצוננים? אולי יש לכם סינוסיטיס

תופעה של הצטננות היא תופעה מוכרת שמתרחשת לא רק בימי החורף הקרים אלא לאורך כל השנה. לעיתים, נזלת שלא חולפת היא סימן בולט לתופעה מוכרת אחרת – סינוסיטיס. סינוסיטיס היא למעשה דלקת שמתרחשת בתוך חללים הממוקמים בתוך עצמות הפנים ואשר תפקידם הוא לשמש כמעין מגן ראשוני לחבלה באזור הראש, תומכים בגולגולת וכן משמשים לטובת תהודת מיתרי הקול. לרוב, דלקת בסינוסים תגיע לידי ביטוי בכאב ראש המלווה באף סתום לצד נזלת מוגלתית בצבע צהוב או ירוק. אחד התסמינים הברורים לצינון הוא אובדן של חוש ריח וטעם, אולם כאשר הצינון אינו חולם והתסמינים נשארים, סביר מאוד להניח כי מדובר בדלקת בסינוסים שלא רק משפיעה על איכות החיים אלא גם עלולה להחמיר, כל עוד לא מטפלים.

אבחון וטיפול בסינוסיטיס – כל מה שצריך לדעת

אם אתם סובלים מצינון שלא עוזב אתכם כמו גם חשים תסמינים נוספים הכוללים בין היתר: כאב ראש המקרין גם לאזור המצח והלסת, נזלת מוגלתית, לחץ בראש ולעיתים גם חום, חשוב לפנות בהקדם לרופא אף אוזן גרון לטובת אבחון. שימו לב כי עיכוב של האבחון והטיפול עשוי להוביל לכאבים חזקים עד לכדי סיבוכים שמשפיעים על איכות החיים ועל הבריאות, ועל כן באמצעות בדיקה וכן שימוש באמצעים טכנולוגיים כמו בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת ניתן להבין עד כמה עמוקה וחמורה הדלקת, ולבנות בהתאם תוכנית טיפול פרטנית. תוכנית הטיפול בסינוסיטיס כוללת טיפול אנטיביוטי, מנוחה מרובה וכן שימוש בטיפות. נוסף לכך, בשנים האחרונות המודעות הציבורית לגבי תרופות טבעיות עלתה, וזאת בשל ההשפעה החיובית שלהן על דלקות כמו גם החלמה וחיזוק הגוף והנפש. תרופות ביתיות שיכולות לעזור מאפשרות לחזק את מערכות הגוף ובכך לתרום ליצירה של מערך אפקטיבי לטיפול בסינוסיטיס.

 

מהן התרופות הטבעיות שיכולות לעזור לתהליך ההחלמה?

על פי הנתונים, כמיליון ישראלים מאובחנים מדי שנה עם סינוסיטיס. על מנת לטפל בדלקת ולהימנע ממצב של סיבוכים והחמרה, ניתן ליצור תמהיל משלים הכולל שימוש בתרופות טבעיות שיכולות לסייע הן במסגרת של סינוסיטיס כרוני או חריף. עולם הרפואה הסיני מציע מגוון רחב של תרופות טבעיות הכוללות ריכוז גבוה של תמציות טבעיות לחלוטין אשר מאפשרות לפתוח את מעברי האוויר ואף להוביל ליצירה של הקלה משמעותית בתסמינים. זאת ועוד, שימוש בשמנים כמו למשל שמן מנטה יכול מאוד לסייע לטובת התמודדות עם כאבי ראש שמקורם בדלקת סינוסיטיס, כאשר מומלץ לעסות את השמן על אזור הרקות כמו גם המצח לטובת יצירה של שחרור ופתיחה של דרכי הנשימה. מעבר לכך, ישנם תוספי תזונה מצוינים שיכולים גם הם לחזק את הגוף ובהתאם לכך לעודד את תהליך ההחלמה, בשל ריכוז גבוה של מינרלים, ברזל כמו גם ויטמינים שמחזקים את הגוף בעקבות דלקת נפוצה שעלולה להפוך לכרונית, אם היא איננה מטופלת בזמן הן על ידי תרופות טבעיות והן על ידי טכניקות קונבנציונליות לטיפול.

טכניקות טבעיות לטיפול

מעבר לשימוש בתרופות טבעיות, מומלץ גם להיעזר בטכניקות טבעיות לטיפול ושחרור של דרכי הנשימה – בין אם מדובר בדיקור סיני או הקפדה על ביצוע של מקלחות עם אדים, מתוך מטרה לסלק את שכבת הרירית ואת הליחה שמצטברת כתוצאה מהדלקת. שימו לב כי טכניקות טבעיות לטיפול כמו גם שימוש בתרופות טבעיות אינו מבטל את הטיפול התרופתי, אלא להפך. מדובר בטכניקות ושיטות שתומכות בתהליך ההחלמה ובכך מאפשרות לכם להיפטר מהדלקת כמו גם לשחרר את מעברי הנשימה, בעקבות דלקת שעלולה להחריף ככל שהיא איננה מטופלת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות