הילדים גדלו: האם להעביר אותם למיטת מעבר או למיטת נוער?

הזמן חולף מהר וכך גם ההבנה כי הילדים כבר גדלים, וצריכים מקום גדול יותר. ההחלטה על מעבר למיטת מעבר או מיטת נוער היא החלטה ששמורה לכל הורה, וזאת החל מגיל שנתיים כאשר הילד כבר גדל ומתחיל לגלות עצמאות. הסימן הברור למעבר למיטה גדולה יותר מתרחשת כאשר הילד מתחיל לטפס על הסורגים של מיטת התינוק או כאשר הוא עצמו מבקש לעבור למיטה גדולה יותר. מאחר ומדובר בהחלטה לא פשוטה המגלמת בחובה גם היבט כספי אך גם ראייה לטווח הרחוק, בחרנו להציג את היתרונות והחסרונות של מיטת מעבר או מיטת נוער, כל זאת מתוך מטרה כי תוכלו לקבל החלטה נכונה בעבור הדבר היקר לכם ביותר בעולם. מוכנים? בואו נתחיל.

מיטת נוער – לא מה שחשבתם

אם עד לפני מספר שנים מיטות נוער היו נמכרות במחירים גבוהים יחסית, כיום ניתן לבצע רכישה של מגוון מיטות נוער (או מיטה וחצי) בהתאמה אישית לגודל החדר וכן לצרכים הנדרשים. למעשה,  קיימות מיטות נוער במגוון צבעים וסוגים שלא רק ישדרגו את חדר השינה של הילד אלא גם יאפשרו לכם כהורים לעצב את החדר בהתאם לסגנון האישי שלכם. היכולת לבצע רכישה של מיטת נוער דרך האינטרנט היא בעלת פוטנציאל אדיר גם לטווח הרחוק, מאחר ובניגוד למיטת מעבר, מדובר במיטות גדולות ב-30 ס"מ המאפשרת לילד לישון באותה המיטה עד אשר הוא מגיע לגיל הבגרות.

החיסרון של מיטת נוער נובע מגודל החדר – במידה ומדובר בחדר שינה קטן, מיטת נוער פחות מתאימה מאחר ובאופן טבעי מדובר במיטה גדולה יותר. בנוסף, אם מדובר בתאומים או ילדים צמודים בגיל, חלק מההורים מעדיפים לבצע רכישה של מיטת מעבר המאפשרת למקסם את המקום ובהתאם לכך גם ליצור מרחב שינה נעים ומזמין.

 

מיטת מעבר – מהם היתרונות?

ההחלטה על מעבר למיטת מעבר מתרחשת הן בעקבות עצמאות של הילד אבל גם מבחינת היבט בטיחותי. מיטת מעבר היא מיטה מצוינת בעבור ילדים החל מגיל שנתיים ועד גיל חמש, מאחר ומדובר במיטה צרה יחסית אך גם בטוחה שמאפשרת גישה נוחה לילד וגם לכם כהורים. מיטת מעבר היא מיטה אידיאלית לחדרי שינה קטנים, כאשר שילוב של פריטי נגרות בהתאמה אישית יכולים למקסם את הגודל של החדר ובהתאם לכך ליצור מרחב נעים לשהייה בעבורכם וכמובן בעבור הילד.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי לחלק מהילדים מיטת מעבר עשויה להיות קטנה מדי או לא נוחה בעקבות היותה מיטה צרה יחסית ולאחר כשנה עד שנתיים לכל היותר נדרש לבצע רכישה של מיטת נוער, ועל כן השיקול הכלכלי הוא אלמנט שאליו צריך לשים דגש בעת קבלת ההחלטה.

כך תעשו את המעבר למיטה של גדולים באופן הטוב ביותר

המעבר למיטה גדולה יותר, בין אם מדובר במיטת נוער או מיטת מעבר הוא מעבר מאתגר במיוחד גם בעבורכם, וגם בעבור הילד. על מנת לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר, מומלץ לקרוא את המדריך הבא אשר יסייע לכם לבצע החלטות נכונות בנוגע למעבר ולרכישה של מיטה, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה אך גם ליצור סביבת שינה אידיאלית להתפתחות הילד החל מגיל שנתיים.

לסיכום

רכישה של מיטה לילד הפכה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, בייחוד לאור המגוון הגדול של מיטות נוער בהתאמה אישית גם מבחינת הצבעים אבל גם מבחינת חומרי הגלם. בחירה נכונה של מיטה תבטיח שינה איכותיות לילדים וכן מעבר שיניב עצמאות בעבור הילד שכבר אינו תינוק, אלא כבר ילד בוגר.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות