אורזים תיק ביחד עם הילד: מה כדאי לארוז למסע ישראלי?

בכל שנה יוצאים אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ למסע ישראלי המתבצע בכל רחבי הארץ, מתוך מטרה לעודד אותם למעורבות חברתית וחיבור לציונות. מסע ישראלי הוא מסע הנמשך במשך שישה ימים שבמסגרתו מתמקדים ביחד עם המדריכים עובר על מעגלי זהות, ובהתאם לכך ופותח שאלות לגבי הזהות האישית והחיבור למקורות אשר הופך את מסע ישראלי למסע בלתי נשכח ובעל חשיבות עצומה בעבור תלמידי תיכון אשר לוקחים חלק. הילד רוצה לצאת למסע? להלן כל מה שצריך לדעת לגבי המסע, וגם האריזה שהיא חלק משמעותי מהצלחתו ומשביעות הרצון של הילד.

מסע ישראלי – גיבוש הזהות העצמית ביחד עם קבוצה

מסע ישראלי התחיל לפני כ-15 שנה ומאז הפך לאחד מהאירועים המשמעותיים ביותר בחייהם של בני נוער מכל רחבי העולם, כאשר עד היום לקחו חלק במסגרת של מסע ישראלי מעל ל-300,000 תלמידים מכל רחבי הארץ. הוועד המנהל המונה בין היתר את האלוף לשעבר אליעזר שקדי (מכהן בתור הנשיא) ביחד עם שותפים לדרך פועל מתוך מטרה לחבר את בני הנוער לפעילות קהילתית המתבצעת במסגרת של ביקור במקומות בעלי משמעות לזהות היהודית לצד עבודה קהילתית המתבצעת בתוך הקהילה ועם סיוע לענפים שונים כמו למשל ענף החקלאות, כל זאת במסגרת אישית וקבוצתית המלווה על ידי מדריכים מוסמכים.

מדובר במסע בעל משמעות ערכית בולטת וזאת בשל ההזדמנות הניתנת לנערים ונערות מכל רחבי הארץ לקחת חלק במעגלי שייח המתמקדים בזהות האישית, הקבוצתית וכן הציונית לצד שפע של פעילויות מגבשות אשר מתבצעות מתוך מטרה ליצור חיבור המגיע לידי ביטוי באמצעות שהות בשטח לצד פעילויות חברתיות המתבצעות במשך שישה ימים ולילות. מה חשוב לדעת לגבי אריזה לקראת המסע הזה? להלן הפרטים.

 

 

אריזה נכונה לקראת מסע ישראלי

מאחר ומדובר במסע אשר מתנהל בשטח למשך שישה ימים, אריזה נכונה היא חיונית לטובת הנוחות של הילד. על כן, רגע לפני היציאה למסע רצוי להקים דרך אקסל רשימה עם כל הציוד הנדרש אשר כולל בין היתר ביגוד מתאים ללינת שטח, תרופות מרשם, כלי רחצה לצד בגדים להחלפה וכן נעלי ספורט. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי מאחר ומדובר במסע שטח הנערך מצפון ועד דרום ובתנאי מזג אוויר משתנים, מומלץ להביא לילד תיק עם נפח גדול שיאפשר לארוז את כל הציוד בצורה מאורגנת וחכמה, מתוך מטרה לשלוף את החפצים באופן מהיר ויעיל. מאחר ומדובר במסע הכולל גם חקר עצמי, מומלץ לארוז ביחד עם הילד גם מחברת בו הוא יכול לכתוב את המחשבות שלו.

ארגון מראש של הציוד בצורה מאורגנת ומסודרת יאפשר לילד או לילדה שלכם לשלוף את הציוד לו הוא זקוק במהירות, ולארוז אותו מחדש. בשביל לחסוך במקום אפשר ואף אפשר להיעזר בשיטה של גלגול בגדים אשר מאפשרת להפחית את נפח התיק, ובהתאם לכך להכניס ציוד נוסף. מתלבטים לגבי הציוד הנדרש? אפשר רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של נערים ונערות שלקחו חלק במסע ויכולים להעניק לכם ידע מהניסיון האישי שלהם, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לאריזה נכונה ומאורגנת לקראת מסע שנמשך שישה ימים בתנאי שטח.

לסיכום

עמותת מסע ישראלי היא עמותה הפועלת מזה שנים ארוכות למען יצירה של ערך מוסף בעבור תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ בכיתה יא'. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב אודות אופי הפעילות, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מדהימה ליצור מערך המשלב בין ערכיות, חינוך וסיוע לאחר המבצע במסגרת של מענה המתבצע בליווי של מדריכים מוסמכים וכן צוות מקצועי מהשורה הראשונה אשר זמין בעבורכם לכל אורך הדרך כולל התייעצות לגבי אריזה נכונה.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות