איך לתאם הגעה של כל ההורים למסיבות כיתה?

מסיבת כיתה היא אירוע שמאפשר לילדים להתחבר, לבלות יחד מחוץ לשעות הלימודים ולהכיר אחד את השני יותר לעומק. באמצעות מסיבות כיתה אפשר לחגוג ימי הולדת ואירועים מיוחדים ולהתגבש יחד כקבוצה. חוויות ממסיבות כאלה נותרות שנים בליבם של ילדים, לכן חשוב שכול ילדי הכיתה יהיו חלק מהאירוע, שאף אחד לא יישאר בבית או ידע כי לא הוזמן.

אבל כדי שהמסיבה תהיה מוצלחת, דרוש תיאום בין ההורים, גם מבחינת ההגעה לאירוע וגם מבחינת נוכחות הילדים שרוצים להגיע למסיבה. אז כיצד מתאמים? בואו נתחיל:

פותחים קבוצת וואטצאפ

כיום אין אירוע שלא פותחים עבורו קבוצת וואטצאפ, גם אם באופן זמני. כדי לבצע תיאומים מומלץ לפתוח קבוצה כללית לאירועים כאלה, בה תתנהלו אתם ההורים. אם יש לכם קבוצה של הורי הכיתה אפשר להתנהל באמצעותה, אבל גם לידע את מי שלא בקבוצה במייל או בטלפון לגבי תיאומים ותכנונים.

איך לתאם הגעה של כל ההורים למסיבות כיתה?

הזמנת תלמידים, את מי מזמינים?

בכול הנוגע למסיבות כיתה, גם להורים וגם לילדים לא תמיד ברור אם צריך להזמין את כל הכיתה או רק את החברים הטובים. אחד הכללים אומר שההזמנה גמישה, אבל כדאי להיצמד לגיל הילד מבחינת כמות המוזמנים, בזמן שככול שגיל הילד קטן, כך מספר המוזמנים קטן.

בין היתר כדאי להתנהל לפי הכללים של בית הספר ולבדוק מהי המדיניות שלו. יש בתי ספר שקובעים כי על מארגן האירוע להזמין את כל הילדים ויש כאלה שמאפשרים הזמנה של בנים או בנות בנפרד. בדקו עם המורה מהם הכללים.

שליחת הזמנות

כדי שכולם ידעו שהאירוע מתקיים, צריך לשלוח הזמנות במייל או בוואטצאפ וגם לתת לילד/ה שחוגגים או מארגנים את האירוע לחלק הזמנות לילדי הכיתה. ודאו שאתם מציינים על גבי ההזמנה את התאריך ואת השעה שבה המסיבה מתחילה בתוספת טלפון לשליחת אישורי הגעה. בדקו כמה ימים לפני המסיבה מי מגיע. אם המספר דל מידי, נסו לבדוק כיצד אתם ממלאים את המסיבה באופן יצירתי, כמו בהזמנה של ילדי השכנים, אחים ובני דודים.

הגיעו בזמן

מסיבת כיתה היא אירוע חשוב לילדים שחוגגים יום הולדת. הילד שמצפה לחברים, מתוח מאד בתוך תוכו ומקווה שיגיעו כמה שיותר ילדים שהוא אוהב. בשל כך חשוב לא לאחר ולפנות זמן להסעה של הילדים או לנוכחות שלכם במסיבה. אם יש הורים שנוטים לאחר, נסו להדגיש בעדינות עד כמה הדיוק חשוב לנפשו הקטנה של הילד.

ארגון הסעות

כדי לחסוך נסיעות מיותרות כדאי למנות מספר הורים להסעת הילדים ולרכז בכול רכב מספר נוסעים על פי החוק, כך שאפשר יהיה להגיע בצורה נעימה ויעילה יותר אל האירוע.

במידה ויש הרבה ילדים שמגיעים לערב כיתה ואין מספיק מכוניות להסעות, כדאי לארגן הסעה. בחרו חברת נסיעות מומחית בהסעת ילדים אשר יודעת כיצד לתפעל את הנסיעה ולשמור על בטיחות הילדים בזמן הנסיעה, הלוך וחזור. כך תוכלו לדאוג שכולם יגיעו לאירוע בבטיחות ויחזרו ממנו בריאים ומאושרים.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות