חוויתם רשלנות רפואית במהלך ההיריון? פנו לעורך דין המתמחה בתחום

היריון הוא בלי ספק אחת התקופות היפות והמרגשות. זוהי תקופה של שינויים ובה יש הרבה הכנות לקראת השינוי הממשמש ובא, אך ברור לכל שעוד לפני שמתכוננים לחיים עם תינוק חשוב לנהל את ההיריון בצורה חכמה ולבדוק כל מה שרק אפשר כדי לוודא שהילוד בריא לחלוטין ולהתכונן ללידה רגילה וטובה. במהלך תשעת חודשי ההיריון ישנן לא מעט בדיקות שחשוב לעשות, ועל אף שהרופאים עושים את המיטב כדי לתת את התמונה הברורה ביותר, ישנם מקרים בהם הם מפספסים וטועים. לטעויות האלו יש הרבה פעמים השלכות משמעותיות, ואם מדובר במקרה של רשלנות רפואית אזי שניתן לקבל פיצויים הולמים. מהי בכלל רשלנות רפואית במהלך היריון ומה צריך לעשות במידה וחושדים שזהו אכן המצב? הנה כל מה שחשוב לדעת.

מהי רשלנות רפואית בהיריון?

ככלל החוק לא מגדיר במדויק מהי רשלנות רפואית בהיריון אלא מדבר על רשלנות מקצועית באופן כללי ובפרט רשלנות רפואית. רשלנות רפואית אפוא היא כל מצב שהוא בו רופא או איש צוות רפואי אחר גרם לפגיעה במטופל על ידי כך שלא השתמש במיומנות מתאימה, לא נקט מידת זהירות או לא הבהיר למטופל את מהות ואופי הבדיקה/טיפול. ברמה הפרקטית, סטייה מרמת טיפול סבירה באישה הרה עשויה בהחלט להיחשב לרשלנות שבגינה ניתן יהיה לקבל פיצוי כספי. לפני שנדבר על הצעדים שצריך לעשות אם אתם חושדים שגם אתם חוויתם רשלנות בהיריון, בואו נראה כמה דוגמאות.

 

 

דוגמאות לרשלנות רפואית בהיריון

  • רופא שפספס ממצא ברור באחת הבדיקות, לא עדכן לגביו ולא הנחה כיצד יש לפעול על פיו.
  • תהליך פולשני כגון דיקור מי שפיר שהשתבש כתוצאה מחוסר מיומנות של הרופא המבצע.
  • ניהול לא נכון של ההיריון של האישה ההרה שגרם לפגיעה כלשהי בגלל מידע חשוב שלא נמסר לה.

חשוב להבין כי לנו אין את הכלים להבין אם מדובר על רשלנות רפואית וצריך לאפשר למומחים לבחון זאת. בואו נראה מה כדאי לעשות במקרים כאלו.

חושדים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית? כך תפעלו

בשלב הראשון אנו ממליצים לפנות כאמור לעורך דין מומחה בתחום של רשלנות רפואית ובפרט בתחום של רשלנות רפואית בהיריון. כבר בשיחת הייעוץ הראשונית והחינמית תוכלו לקבל תמונה ברורה למדי לגבי המקרה שלכם ולהבין אם יש או אין קייס.

חשוב לשמור כל סיכום רפואי וכל מסמך שהוא שאתם מקבלים, אלו ישמשו למעשה כראיה משפטית בבוא העת. כמובן שניתן לקבל העתקים מהמוסדות הרפואיים רטרואקטיבית, אך במקרים של רשלנות רפואית הם מערימים לא אחת קשיים ולכן עדיף שהמסמכים כבר יהיו ביד מראש.

צריך לזכור שמרגע שהחלטתם להגיש תביעה אתם עומדים בפני תהליך שעשוי להיות לא קצר ושאת כספי הפיצויים תראו בעוד זמן רב יחסית. כמובן שאם נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית ואת צריכה טיפול פיזי ונפשי, חשוב לדאוג לטפל בעצמך ולחזור לבריאות ואיתנות מהר ככל הניתן. אם ישנן הוצאות רפואיות נוספות של שיקום וטיפול לאחר הרשלנות הרפואית ולפני קבלת כספי הפיצויים, חשוב לשמור את הפירוט והקבלות מפני שבהרבה מקרים ניתן לקבל עליהם פיצוי רטרואקטיבית.

לסיכום

אין ספק שמדובר בעניין לא פשוט ואנו מאחלים לכל אחת היריון תקין והליכים רפואיים טובים תמיד. אם אתם חושדים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית פנו בהקדם לייעוץ משפטי ובחנו את האפשרות להגשת תביעה שתאפשר לכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות