איפה אפשר למצוא מענה לשאלות נפוצות של הורים?

רבים ההורים שיש להם הרבה שאלות, כי הרי ילדים כידוע אינה מגיעים עם ספר הדרכה או עם הוראות וכל ילד הוא מיוחד ובעל צרכים כאלה ואחרים. ואכן, כבר מהרגע שהילדים נולדים, אנחנו תוהים לגבי הטיפול הנכון ביותר בילדים ומקווים להיות הורים טובים מספיק כדי לגדל אנשים טובים ועצמאיים. אבל בהורות, לא הכול ורוד, ורבים מוצאים עצמם מתמודדים עם מגוון רחב של שאלות, תהיות, אתגרים ואפילו קשיים שקורים בדרך.

אם אתם הורים לילדים בכל גיל ואתם רוצים לדעת כיצד פועלים במקרים כאלו ואחרים, כמו גם להטיב עם הילדים שלכם, להנות מחיי המשפחה בריאים ולהתנהל נכון יותר – חשוב שתדעו שרשת האינטרנט וגם הסביבה שלכם מציעות מידע רחב בנושא הורות ומגוון אפיקים בהם אפשר להתייעץ. אז איפה אפשר למצוא מענה לשאלות של הורים? הנה כמה הצעות:

פורומים מקצועיים

אם אתם רוצים לקבל מענה לשאלות בתחומים שונים כדאי לגלוש בפורומים מקצועיים באינטרנט שיכולים לתת לכם מענה מקצועי ורחב על מגוון תהיות, שאלות ונושאים. חפשו פורומים בנושאים של הורות, הריון, לידה, גידול פעוטות, התמודדות עם בני נוער וכולי. בפורומים מקצועיים תוכלו למצוא תשובות לשאלות שצצות לכם במהלך גידול ילדים והורות. אחד הפורטלים המוכרים הוא פורטל "איך גדלת" בו ניתן למצוא מגוון כתבות ומידע חשוב להורים בתחומי ילדות, הורות, תינוקות, גידול ילדים, שאלות ותשובות בנוגע לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד.

איפה אפשר למצוא מענה לשאלות נפוצות של הורים?

קבוצות ברשתות החברתיות

בכל הנוגע לפייסבוק, יוטיוב ולשאר רשתות חברתיות, נראה שבשנים האחרונות קיימת קבוצה או עמוד לכל נושא בעולם! נושא ההורות הוא נפוץ ומוכר ורבים שמים עליו את הדגש, לכן תמצאו לא מעט קבוצות שפועלות בתחום זה. היכנסו לפייסבוק ומצאו עמוד שנראה לכם איכותי, שיש בו פעילות רבה ויכול לספק לכם מענה בנוגע לשאלות שעולות במהלך החיים.

מומחים בהורות ופסיכולוגים

פסיכולוגים לילדים יש לא מעט וגם כאלו שנועדו לסייע לנהל חיי משפחה הרבה יותר טובים. אם אתם רוצים לקבל מענה מקצועי לשאלות, אפשר להיכנס לאתרים של פסיכולוגים המתמחים בטיפול בילדים או אל אתרים של מומחים בטיפול משפחתי ואפילו בטיפול זוגי.

בין היתר כדאי לזכור שגם ההורים שלכם – הסבא והסבתא – כבר מומחים בגידול ילדים והם אבן שואבת למידע. אם אתם מוצאים שיש להם עצות טובות, כדאי מידי פעם להיוועץ גם באנשים המנוסים והתומכים האלה.

סיוע של עובדים סוציאליים

מלבד ברשת האינטרנט, אפשר לקבל מענה לשאלות גם מחוץ לרשת. זה יכול להיות ייעוץ של עובדת סוציאלית, זה יכול להיות יעוץ של יועצת בית הספר או של פסיכולוג שאפשר לקבל את הצעתו ושאר מקורות מקצועיים ונפלאים שאפשר למצוא בעירייה, במתנ"ס או במעוצה האזורית בה אתם גרים.

האזנה לפודקאטסטים

נסו למצוא פודקאסטים בנושאי פסיכולוגיה. ברשת יש מגוון פודקאסטים שעוסקים בנושא הורות ומשפחה מהם אפשר לשאוב מידע מעניין. בחרו פודקאסט עם שיחות עם מומחים, פסיכולוגים חוקרי מוח ופסיכיאטרים.

אז זה הזמן לקבלת יותר מידע וטיפים להורות הרבה יותר נכונה ומטיבה.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות