מוסיפים לילדים בריאות: למה כדאי להוסיף לתזונה שלהם ספירולינה?

שוק תוספי התזונה הפך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, כולל בישראל. הזינוק במספר הרכישות של תוספים ייעודים מוביל בקרב מבוגרים מוביל להתעניינות טבעית בכל הקשור להשפעות של תוספי תזונה על ילדים, בייחוד בעידן המודרני. למעשה, שילוב של תוספי תזונה טבעיים לחלוטין כמו למשל תוסף תזונה ספירולינה מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לשדרג את התזונה שלהם ואף לספק להם פצצה של בריאות. מה הופך את התוסף הזה לאיכותי והאם הוא באמת מומלץ גם לילדים? להלן כל הפרטים.

תוסף תזונה ספירולינה – כל מה שצריך לדעת

ספירלונה היא אצה חד תאית שאותה מגדלים בחוות גידול ייעודית. מזה שנים רבות נעשה שימוש בספירולינה לטובת חיזוק המערכת החיסונית לצד שיפור פעילות המעיים, לא מעט בזכות ריכוז גבוה של מינרלים, סידן כמו גם מינרלים המצויים בתוך האצה, אותה מגדלים כאן גם בישראל הנחשבת ליצואנית מובילה בתחום של גידול ומיצוי של האצה הזו. פיתוח של תוסף תזונה ספירולינה מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור בעבורכם כמו גם בעבור הילדים מעטפת בריאותית איכותית, בשל הכמות הגבוהה של הערכים התזונתיים לצד היותה אצה שיכולה לסייע גם לשיפור של רמת העוררות, כתחליף למשל לקפה. יחד עם זאת, החלטה לגבי נטילה של תוסף זה הן בעבור מבוגרים ובוודאי בעבור ילדים צריכה להתבצע תוך שימת דגש על התייעצות עם הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה לנצל את היתרונות הבריאותיים אך גם להקפיד על שימוש במינון מוקפד.

 

 

בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי למרות שמדובר בתוסף תזונה טבעי לחלוטין, הוא פחות מומלץ לצריכה בלילה וזאת מאחר וכמות גבוהה מדי עלולה לגרום לבעיות שינה. ההשפעה המריצה של התוסף מצוינת בעבור שעות הבוקר, אולם פחות טובה לערב, בייחוד אם הילדים מתקשים להירדם. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי מיצוי שאינו מתבצע כשורה עלול להוביל להשפעות שליליות ועל כן חשוב להקפיד ולבצע את הרכישה דרך יצרן מוכר שעובד ברישיון של משרד הבריאות, כחלק מהבנה כי למרות היתרונות הבריאותיים, לספירולינה יש גם השפעה שלילית במידה והיא עוברת תהליך עיבוד שלא נעשה באופן מקצועי.

מה חשוב לדעת לפני שנוטלים את התוסף?

רכישה של תוסף תזונה ספירולינה צריכה להתבצע דרך חנות מוכרת המתמחה בתחום. הסיבה לכך נובעת בעקות

הליך מיצוי שאינו מתבצע בצורה נכונה ומקצועית ועל כן החשש הוא מפני ליקויים שעלולים להתרחש במערכת העצבים לצד הכבד שסופג את התוסף הזה. על כן, יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן בעבור ילדים צריך להתבצע תוך שימת דגש על ביצוע של בדיקות נרחבות מצד היצרן, כחלק מהבנה כי מדובר בתוסף בעל השפעה חיובית לא רק על החיים שלכם כמבוגרים אשר דואגים לעצמם באמצעות שילוב של תוספי תזונה אלא גם בעבור הילדים שלכם, כחלק מהבנה כי מדובר בתוסף שעשוי לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים – החל מחזיקו של פעילות המעיים ועד חיזוק המערכת החיסונית.

לסיכום

תוסף תזונה ספירולינה זוכה לביקוש אדיר בשנים האחרונות, לא מעט בזכות כמויות גבוהות של חלבון (מעל ל-50%) לצד חומצות אמינו וכן מינרלים. המיצוי של הצמח לכדי יצירה של תוסף תזונה מהווה דרך מצוינת ליצור מקור תזונתי מעולה לא רק בעבורכם, אלא גם בעבור הילדים, אולם לפני שמקבלים החלטה צריך להתייעץ עם הרופא  וכן עם תזונאית המתמחה ברפואת ילדים, כחלק מהבנה כי שינוי תזונתי צריך להתבצע באופן מבוקר ובליווי אישי, לצד בחירה של תוסף איכותי מיצרן מוביל המחזיק באישור מטעם משרד הבריאות לשיווק התוסף.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות