הילדים לומדים מהבית? כנראה שאתם זקוקים לאינטרנט חזק ומהיר

רבים יותר ויותר, עובדים מהבית וגם לומדים מהבית. מחד, ישנה מגמה מתמשכת בעולם של עבודה מהבית וגם תשתיות אינטרנט אשר מאפשרות זאת. מאידך, מצבי חירום שונים, מקדמים את השימוש בפועל בלימודים מהבית. אלא שבכדי לעשות זאת היטב, דרוש חיבור אינטרנט מהיר וחזק. מה עוד חשוב לדעת על כך?

החוליה החלשה

חיבור האינטרנט, הוא אחד הדברים היחידים שלא בשליטתכם הישירה, בכל הנוגע ללימודים מהבית. ניתן לרכוש עבור הילדים מחשב שמתאים בדיוק לצרכי הלימודים שלהם. אפשר כמובן לסדר עבורם פינה מתאימה, בתור עמדת שימוש במחשב לצרכים שונים, כולל הלימודים. תוכלו לארגן כיסא מתאים שלא יפגע להם בגב, מיקרופון ואוזניות, תוכנת מעבד תמלילים טובה וכן הלאה. אבל מה לגבי חיבור האינטרנט? הדבר העיקרי שאתם יכולים לעשות בנידון, הוא לבחור היטב בספק וחבילה, אשר יספקו אינטרנט מהיר וחזק. אחרת, חיבור האינטרנט יהפוך לחוליה החלשה, בכל הסידור החביב הזה של לימודים מרחוק. בחיפוש ספק  itcהיא דוגמא, למי שיכולה לספק לכם פתרון כולל לנושא זה. זאת אגב, כולל שני סוגי שירותי חיבור האינטרנט – ספק תשתית וספק אינטרנט. שניהם צריכים להיות איכותיים ולא להוות חוליה חלשה בתקשורת. מה ההבדל בין השניים? "ספק תשתית" מחבר אתכם דרך תשתית האינטרנט המקומית אליו. בהמשך, ישנו "ספק אינטרנט" אשר מחבר מספק התשתית אל רשת האינטרנט עצמה. את שניהם כאמור, ניתן לקבל בפועל מאותו גורם.

 

 

לבחור חכם

אם אתם בוחנים ספקי אינטרנט שונים, לכאורה התמונה דומה אצל כולם. יש חבילות עם מהירויות שונות, במחירים שפחות או יותר באותו סדר גודל. הדרישות עבור לימודים מהבית, לרוב בסיסיות מאוד. יש צורך לגשת לאתרי מידע מבוססי טקסט, אולי תמונות. אפילו צפייה בסרטוני הדרכה באתרים, הוא דבר שקל כיום לספק לו מענה מצוין עם חיבור אינטרנט בסיסי יחסית. גם צפייה בשיעורי וידאו בזמן אמת, לא צריכה להיות מסובכת. כך שבגדול, מחפשים מהירות מבוקשת ומשווים את המחיר, אשר ספקים שונים דורשים עבורה. נראה פשוט. אך בתור ספק  itcוחברות אחרות, לא מציעות בדיוק את אותו הדבר. גם החבילות שונות וגם החברות עצמן. בחירה טובה בהן, תסייע להבטיח חיבור אינטרנט שהוא חזק ומהיר וההיפך. מה גם, שלעתים דרוש פתרון מיוחד שלא כולם מציעים. למשל שירות כתובת IP קבועה ("סטטית"), שהוא שימושי עבור משחקי מחשב (בסופו של דבר, המחשב ישמש לא רק עבור לימודים).

מה הקשר לתחזוקה ואבטחה?

אם כך, אנו מעוניינים בחיבור איכותי עבור לימודים מהבית ואם מצאנו ספק וחבילה טובים, האם זה סוף הסיפור? לא בהכרח. דברים שונים עשויים להאט את חיבור האינטרנט, בגלל טיפול לא איכותי מספיק במחשב עצמו. במקרים כאלה, גם חיבור אינטרנט חזק מספק השרות, לא יעזור. מדובר כעקרון על שני דברים מרכזיים: תחזוקת המחשוב ואבטחתו. מחשב שאיננו מתוחזק היטב, יצבור עם הזמן איטיות. מצד שני, תחזוקה בסיסית אך קבועה, תמנע זאת. מה לגבי האבטחה? למרות היותה ספק אינטרנט  Itcלמעשה מציעה גם פתרונות בתחומים נוספים. אחד מהם הוא תחום האבטחה. באמצעות אנטי ספאם iGuard למשל, תוכלו לבצע מה שנקרא "בקרת הורים" – פיקוח על התכנים והאתרים שהילדים נחשפים להם ברחבי האינטרנט. תכנים ואתרים מסוכנים, הם מקור מרכזי לסיכוני אבטחה רבים. ניתן לנסות שרות זה למשך שלושים יום בחינם, כך שתוכלו לבדוק בקלות האם זה מתאים לכם או לא. השימוש קל ופשוט ולא דורש התקנת תוכנה מקומית.

לסיכום

עזרו לילדים להפיק את המיטב מהלימודים מהבית, באמצעות בחירה טובה בספק האינטרנט המתאים ביותר.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות