גוון, טקסטורה ומה עם הגודל? כך תבחרו טפט לחדר הילדים

כאשר אנחנו מעצבים חדר ילדים, אנחנו רוצים לעצב מרחב שיפתח את הדמיון. חדרי ילדים ופעוטות צריכים להכיל מגוון רחב של צבעים, צורות ודמויות שיספקו גירוי ויזואלי ומוחי ויעניקו פיתוח וחיזוק של יכולות כמו ראייה, מישוש, הכרות עם צבעים, עם עולם החלומות והטבע, תוך פגישה של ילדים עם דמויות חדשות וצורות מגוונות.

חיפוי קירות עם טפטים נחשבת דרך מעולה לעיצוב חדר ילדים ללא מאמץ או צורך בכישרון אומנותי. חיפוי כזה מהווה דרך נפלאה לקשט קירות, כאשר את הטפט אפשר להסיר בקלות ולהחליפו בחדש או בצבע קיר אחר. כיום יש מגוון רחב של טפטים, החל מכאלה שעשויים בגוונים עדינים עד טפטים בצבעים נועזים.

אבל כיצד בוחרים גוון וטקסטורה ואיך מתאימים את גודל הטפט למרחב?

חיפוש אחר טפט לחדר ילדים או פעוטות צריך להיות מוקפד שכן מדובר במרחב שבו הילד שלכם מתעורר בבוקר, זה המקום בו הוא משחק, לומד ונרדם. לכן ההתאמה צריכה להיות נכונה. אז כיצד מתאימים? הנה מספר טיפים טובים:

בחירת צבעים מתאימים

כאשר מתאימים את הצבעים שישלטו בחדר הילדים יש לבצע התאמה של הגוונים לגיל הילד/ה תוך התאמה לקונספט העיצוב שבחרתם. טפטים בגוונים עדינים כמו למשל בגווני פסטל: ידועים כטפטים סקנדינביים המתאימים בעיקר לחדרי תינוקות. מדובר על כיסוי קירות בגוונים רכים שלא מכבידים מידי על הראייה, אבל מייצרים גירוי מוחי על ידי גוונים מרגיעים ומתונים. עבור חדר תינוקות אפשר לבחור טפטים בטקסטורות עדינות עם איורים עדינים של ארנבונים, דובדבנים, חתלתולים, גורי כלבים ועוד.

גוון, טקסטורה ומה עם הגודל? כך תבחרו טפט לחדר הילדים

עבור ילדים גדולים יותר אפשר לבחור טפטים בגוונים קצת יותר נועזים של ירוק, סגול, אדום, צהוב וכחול. בחרו טפט נועז שיש בו אווירה עשירה בצבעים כדי לפתח את עולם הדמיון. לילדים בני 3 למעלה מומלץ לבחור טפטים עם עצים מעוטרים בבעלי חיים כמו קופים או אריות, ג'ירפות ודובים. בחרו דוגמאות כמו פרחים, עננים, צורות גאומטריות והמון צבעוניות.

עם הזמן אפשר להפוך את החדר למתאים יותר לנוער ולבצע בחירה קונספטואלית כמו סגנון וינטג' עם ורדים קטנטנים לנערה מתבגרת, או טפטים בעלי צורות גאומטריות עבור נערים ונערות.

טקסטורות

טקסטורות מקנות טוויסט נוסף במראה הקירות והן מספקות מראה עשיר ויוקרתי לקירות. טקסטורה בולטת תתאים לחדרי שינה של ילדים בוגרים. עבור פעוטות או ילדים קטנטנים כדאי לבחור טפטים עם טקסטורות שניתן לחוש כמו כאלה המספקות מעט בליטות בקווים של צורות ודמויות, או טפטים מקטיפה או בד לבד המתאימים לחדרי פעוטות. כך אפשר לפתח את חוש המישוש.

גודל

טפטים מיוצרים בגלילים בגדלים שונים ומידות משתנות המפורטות באתר של חנויות המספקות את המוצר. כדי לבצע התאמה לקירות כדאי למדוד את הקיר שתרצו לחפות מלמעלה עד למטה ולבחור גודל מתאים וכמויות מתאימות לגודל הרצוי. בזמן הרכישה כדאי לקנות גליל 'ספאר' למקרים של תקלות. בחירת מוצרים איכותיים תאפשר הדבקה קלה של המוצר ובכך חיפוי קירות בצורה נהדרת. בהצלחה!

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות