טיול חורף: מכתש רמון הוא היעד הבא שלכם לטיול משפחתי קסום

רבים מהישראלים שיודעים שכדי להנות מנוף מדברי שקט ורחב ידיים, לא צריך לנסוע רחוק. מכתש רמון שאורכו כ40 קילומטרים ורוחבו 9 קילומטרים: נמצא במרחק של שעתיים נסיעה מערי המרכז ושעה וחצי מערי הדרום. המרחב הקסום מציע את כל מה שצריך לטיול משפחתי מושלם ומעניק שעות של 'ניקוי ראש' וניתוק מהציוויליזציה.

אז מה צריך לדעת על מכתש רמון? מה אפשר לראות שם? ולמה זה בדיוק היעד שכדאי לצאת אליו עם ילדים? הפרטים על המקום המרהיב, בהמשך.

מכתש רמון הוא מכתש אירוזי שנחשב הגדול בעולם. מדובר בשקע שנוצר כתוצאה מזרימה של מי משקעים על שכבות הסלע. מכתש אירוזי הוא מכתש שלא נוצר מפגיעה של מטאורים.

מכתש רמון נמצא בנגב והוא הגדול ביותר מבין חמישה מכתשים הנמצאים באזור. במקום נמצאת שמורת כוכבים בינלאומיות ונוף מרהיב וייחודי שלא ניתן למצוא בהרבה מקומות בעולם. עומקו של המכתש הוא כ350 מטרים.

בחלקים המזרחיים של מכתש רמון תמצאו את הר ארדון אליו ניתן לעלות כדי לצפות במופע שקיעה מרהיב או בשמי כוכבים נוצצים. במקום שוכנת בקעת ארדון וגבעת מחמל. באזור תמצאו גם את נחל רמון אליו מנוקז שטחו של המכתש ואת דרך הבשמים. כל אלה ואחרים הופכים את המרחב לכזה שיש בו מגוון מסלולי טיול מהממים.

אז איפה מטיילים במכתש רמון?

כדי לטייל במכתש רמון, כל מה שצריך לעשות זה לעצור את הרכב במקום בטוח ולצאת לתור את האזור. אפשר לצאת להליכה שקטה בין המכתשים ולגלות אבנים מיוחדות בדרך, או להגיע אל מצפים יפים בהם אפשר לשבת ולצפות בזריחה או בשקיעה.

כשנכנסים אל עומק המכתש בשעות הלילה אפשר לחזות במופע כוכבים מטורף עם כוכבים רבים ונוצצים משום שמדובר במרחב שאין בו אורות מלאכותיים או מבנים שמטשטשים את הראות.

בטיילת מכתש רמון תוכלו לטייל עם המשפחה במשך שעה במסלול בדרגת קושי קלה. המסלול הוא חלק משביל ישראל ואורכו קילומטר. במקום אפשר לטייל בכול עונות השנה, אבל בערב חורפי מזג האוויר יכול להיות קר מאד, לכן יש להצטייד בלבוש חם ובנעליים סגורות בזמן ההליכה. המסלול פתוח והכניסה חופשית.

אחד מהמקומות המוכרים והנוחים לחוויה עבור משפחות הוא 'רובע דרכי הבשמים'. מדובר במקום מסודר בו תמצאו פלנטריום לצפייה בכוכבים, מתחמים פתוחים לסיורים, מקומות לינה, מסעדות ומאפיות, גלריות אומנים, יצירות מקומיות ואפילו מפעל לקוסמטיקה טבעית. אם תרצו אפשר ללון במקום במלון, בבקתות, בחאן או בחניון לילה.

טיול בין חולות צבעוניים

'אתר החולות הצבעוניים' במכתש רמון נחשב אידיאלי לטיול עם ילדים. מדובר באתר מלאכותי המכיל חולות בצבעים מרהיבים. במקום זה הילדים יכולים למלא בקבוקים בשכבות של חול צבעוני ולהנות מיצירה כיפית עם כל המשפחה. בין היתר תוכלו לצאת לטייל ב'גבעת המנסרה' – מרחב עם סלעים מוזרים שנראים כמו קרשים.

לסיכום

נופים מרהיבים של ארץ המכתשים, חולות בגווני סגול, מסעדות טובות, מקומות לינה, מצפים וגלריות – כל אלה ממתינים לכם במכתש רמון. ארזו את הלבוש החם, את נעלי ההליכה והבקבוקים וצאו לטייל במכתש היפה בעולם!

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות