הורים – מתכננים שיפוץ בבית? אל תקלו ראש בבחירת ריצוף חדש

החלטה לגבי שיפוץ בבית מחייבת חשיבה לגבי כל פרט, כולל נושא הריצוף. למעשה, לריצוף יש השפעה ניכרת על התוצאה הסופית וזאת בשל היכולת להקפיץ את המראה של כל חדר בבית באמצעות ריצוף איכותי, כמו גם מעוצב. מאחר ומדובר בהחלטה משמעותית גם מבחינת העלות הכספית וגם מבחינת התוצאה הסופית, בחרנו להציג בסקירה הזו את כל מה שצריך לדעת לגבי בחירה של ריצוף חדש במסגרת של שיפוץ. מוכנים? בואו נתחיל!

התאמה לעיצוב הכללי של הבית

אם עד לפני מספר שנים היכולת לבחור ריצוף שהוא גם מעוצב וגם אסתטי הייתה מוגבלת למדי, כיום ניתן להבחין בשינוי בשל מגמות עיצוב בולטות כמו למשל ריצוף תעשייתי אשר כולל שילוב של אריחי גרניט פורצלן, ריצוף טבעי המבוסס על שימוש בעץ טבעי לצד שימוש בקרמיקה אשר אותה ניתן לחתוך בצורות ייחודיות, כמו למשל משושים או בריקים. בחירה של ריצוף חדש צריכה להתבצע בהתאם לסגנון העיצוב של הבית, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מראה אסתטי ומזמין אשר מתכתב עם האווירה אותה אתם רוצים ליצור בסיום תהליך השיפוץ.

דרגת השחיקה

בכל מה שקשור לבחירה של ריצוף חדש צריך לקחת בחשבון כי הריצוף לא רק מוסיף לעיצוב אלא משטח שעליו דורכים ורצים, בייחוד בבית עם ילדים. על כן, בחירה בריצוף אשר הוא בעל דרגת שחיקה גבוהה יאפשר לכם ליצור מענה שבמסגרתו תוכלו להשקיע את הכסף בחוכמה, וזאת בשל השקעה בריצוף חזק ועמיד שיישמר לאורך זמן. ישנם מגוון רחב של סוגי ריצופים, החל מריצוף טבעי כמו למשל עץ מלא או מלאכותי כמו למשל פורמיקה שלה יכולת שחיקה נמוכה יותר. על כן, מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, לטובת בדיקה זה קבלת החלטות שתניב לכם בסופו של דבר את היכולת להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה ועם שימת דגש לטווח הרחוק.

 

 

גודל המרצפות

החלטה לגבי ריצוף צריכה להתבצע קודם כל בהתאם לתכנון מדויק אשר נועד לבחון את הגודל של שטח ההתקנה של הריצוף, ובהתאם לכך להתאים את המרצפות. ניתן כיום לבצע רכישה של ריצוף במגוון רחב של גדלים וצורות, כאשר אפשר ואף רצוי להיעזר ברשתות החברתיות כמו גם במגזינים לעיצוב פנים לטובת קבלת השראה אשר תאפשר לכם בסופו של דבר לבחור ריצוף בהתאמה אישית אשר הוא גם מעוצב אך גם מותאם באופן מדויק לשטח שבו אתם עתידים להתקין את הריצוף החדש.

מסגרת התקציב

על מנת לצמצם את האופציות הרבות שעומדות בפניכם בכל הקשור לבחירה של ריהוט, חשוב קודם כל לסגור על מסגרת תקציב אשר תאפשר לכם לבחור את סוג האריחים בהתאם לתקציב אותו בחרתם להקדיש במסגרת של שיפוץ. דרך אתרים מתמחים אפשר לקבל תמונת מצב מדויקת לגבי טווח המחירים, ובהתאם לכך להוביל לקבלת החלטות אשר דרכן תוכלו לא רק להשקיע את הכסף בחוכמה, אלא גם תוך הימנעות מהוצאה כספית כבדה שבה תתקשו לעמוד.

לסיכום

החלטה לגבי התקנה של ריצוף בבית היא לא החלטה פשוטה, אין בשל המרכיב הכספי והן בשל הרצון להוביל ליצירה של התאמה מושלמת לעיצוב הכללי של הבית. דרך יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו להוביל לתהליך קבלת החלטות מושכל אשר מבוסס על פרמטרים אותם ציינו כאן ובכך להוביל יצירה של מענה אשר יאפשר לכם להשקיע בחוכמה, ולקבל בתמורה ריצוף מעוצב ואיכותי שישלים את המראה של הבית,   ואף יקפיץ אותו כמה שלבים קדימה.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות