הורים, איך תמצאו משרות דרושים לעבודה מהבית?

דמיינו שאתם לוגמים את הקפה של הבוקר בנוחות של הפיג'מה, מדליקים את המחשב ופשוט מתחילים את יום העבודה שלכם – בלי נסיעות יומיות, בלי פוליטיקה משרדית, רק אתם במרחב השליו שלכם, מתנהלים בין משימות בקצב שלכם. נשמע אידיאלי, לא? חלום זה הפך למציאות עבור רבים בהתפתחות העידן הדיגיטלי, כאשר הרעיון של עבודה מהבית תופס את מרכז הבמה. בין אם אתם הורים שמשתוקקים לאיזון טוב יותר בין העבודה לחיים הפרטיים, או שמאסתם בנסיעות ובחיי החברה המשרדיים, ייתכן שעבודה מהבית היא הפתרון המושלם עבורכם. הצטרפו אלינו ותגלו מדריך מקיף, המותאם במיוחד כדי לעזור לכם להבטיח שהמעבר שלכם מהתאים המשרדיים המוכרים לפינת הבית הנוחה שלכם יהיה חלק ככל האפשר.

הפופולריות של עבודה מהבית

לפני שנבין איך עושים זאת, חשוב להבין מדוע עבודה מהבית צברה כל כך הרבה פופולריות. ראשית, היא מציעה גמישות רבה. אתם יכולים להגדיר את השעות שלכם, לחסוך בזמן נסיעה, ולעתים קרובות לשמור על איזון טוב יותר בין העבודה לחיים הפרטיים. שנית, משרות מרוחקות יכולות לפתוח דלתות להזדמנויות גלובליות, ומאפשרות לכם לעבוד עבור חברות או לקוחות מחלקים שונים של הארץ והעולם. במיוחד עבור הורים המבקשים לפנות זמן לפעילויות עם הילדים, עבודה מהבית מספקת את המענה המושלם לצורך באיזון בין חיי המשפחה לעבודה.

זהו את סוג העבודה שאתם מחפשים

 1. משרה מלאה לעומת משרה חלקית: החליטו אם אתם רוצים משרה מלאה או מחפשים עבודה במשרה חלקית. זה יעזור לצמצם את החיפוש שלכם.
 2. שכירים או עצמאים: האם אתם מחפשים להיות שכירים עם עבודה יציבה והטבות? או שאתם שואפים להיות עצמאים וכך אולי תהיה לכם יותר גמישות בעבודה אבל פחות ביטחון תעסוקתי?
 3. תעשייה ותפקיד: אתרו את התעשייה או הנישה שאתם מעוניינים בהן. לדוגמה, לתעשיית הטכנולוגיה יש הזדמנויות רבות לעבודה מהבית בתפקידים כמו פיתוח תוכנה, שיווק דיגיטלי ויצירת תוכן.

שימוש באתרי השמה וחיפוש עבודה

אחת השיטות היעילות ביותר למצוא משרות לעבודה מהבית היא באמצעות אתרי השמה וחיפוש עבודה. פלטפורמות אלה מציעות מיקום מרכזי לצפייה במודעות דרושים מתעשיות וחברות שונות.

 • צרו פרופיל: רוב אתרי חיפוש העבודה דורשים מכם ליצור פרופיל. ודאו שקורות החיים שלכם מעודכנים ומדגישים בבירור את הכישורים, החוויות וכל עבודה מרחוק שעשיתם בעבר.
 • השתמשו במילות מפתח ספציפיות: כשאתם מתחילים לחפש באתרים, השתמשו במילות מפתח ספציפיות כגון "מרוחק", "עבודה מהבית" ו"וירטואלי" כדי לסנן את רישומי המשרות הרלוונטיים.
 • הגדירו התראות על הצעות עבודה: אתרי חיפוש עבודה רבים מאפשרים לך להגדיר התראות דוא"ל עבור קטגוריות עבודה ספציפיות או מילות מפתח. פעולה זו מבטיחה שתקבלו הודעה ברגע שתפורסם הזדמנות חדשה.
 • בדקו על החברה: ברגע שאתם נתקלים בהצעת עבודה שמעניינת אתכם, בדקו את החברה. עברו על האתר שלהם, קראו ביקורות וודאו שיש להם נוכחות מקוונת לגיטימית.

 

מנפו את המדיה החברתית

מלבד אתרי חיפוש עבודה, פלטפורמות מדיה חברתית יכולות להיות מכרה זהב עבור הזדמנויות של עבודה מהבית.

 • LinkedIn: עדכנו את הפרופיל שלכם, וציינו שאתם מחפשים עבודה מרחוק. השתמשו בתכונת חיפוש העבודה והצטרפו לקבוצות המוקדשות לרישומי משרות מרוחקים.
 • פייסבוק: ישנן קבוצות רבות המוקדשות לרישומי משרות מרחוק. הצטרפו לקבוצות אלה ועקבו אחר פרסומים קבועים.

הימנעות מהונאות

למרבה הצער, העלייה בהזדמנויות העבודה מהבית הובילה גם לעלייה בהונאות עבודה.

 • טוב מכדי להיות אמיתי: אם עבודה נשמעת טובה מכדי להיות אמיתית, היא כנראה כן. היזהרו מעבודות בשכר גבוה הדורשות ניסיון מועט או ללא ניסיון כלל.
 • מחקר: תמיד לחקור חברה לפני הגשת מועמדות. להונאות יש לעתים קרובות נוכחות מקוונת מועטה, אם בכלל.
 • תשלומים מראש: הימנעו מעבודות שמבקשות כסף מראש, בין אם עבור חומרי הדרכה, תוכנה או כל דבר אחר.
 • חברות פירמידה: היזהרו מחברות פירמידה שדורשות מכם לשלם סכום ראשוני ומבטיחות שתקבלו עליו החזר משמעותי אחר כך. לרוב, אם לא תמיד, מדובר בהונאה.

לסיכום

ככל שהגבולות בין חללי עבודה לחללי מגורים מיטשטשים בעולם המודרני, הפיתוי של עבודה מהבית, בעיקר עבור הורים, רק הולך ומתחזק. עם חופש מנסיעות, לוחות זמנים גמישים והמשיכה של סביבה מוכרת, עבודה מרחוק מגדירה מחדש את הנופים המקצועיים. עם זאת, עם מהפכה זו מגיעים אתגרים – האתגר של סינון הזדמנויות רבות, הבחנה בין הצעות אמיתיות להונאות, ולהבטיח שהתפקיד שנבחר תואם את שאיפות הקריירה שלכם. מינוף אתרי חיפוש עבודה, נטוורקינג יעיל ושימוש בכוחה של המדיה החברתית יכולים לשנות את כללי המשחק בחיפוש העבודה המושלמת עבורכם. בעוד שהדרך להבטחת העבודה האידיאלית עשויה להיות סלולה בסבלנות וחריצות, זכרו כי כל פעולה שתנקטו היא צעד לעבר סביבת עבודה מותאמת אישית ומאוזנת יותר.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות