הורים – לקחתם משכנתא? עכשיו צריך לברר מה זה ביטוח משכנתא

רכישה של בית אינה משימה פשוטה, ואילו השגת משכנתא מהווה משימה מאתגרת בפני עצמה. עם זאת, אין לשכוח נדבך משלים שגם כן מצריך הוצאה לא קטנה – ביטוח משכנתא. בדרך כלל מדובר בביטוח שהכרחי לקחת, כך שיש לקבל זאת כעובדה מוגמרת ובו זמנית לזכור שהביטוח משרת גם את האינטרסים שלכם, בעלי הנכס. מוזמנים ללמוד כל מה שחשוב בנושא. מה הביטוח מכסה, מתי נדרשים לעשות אותו, ממה המחיר מושפע וכמובן למה הביטוח נועד. רלוונטי עבורכם? כל התשובות כאן בפנים!

סוגרים ביטוח בצורה יעילה

לרוב הגוף שממנו לוקחים משכנתא מחייב לעשות ביטוח משכנתא, וזאת מסיבה פשוטה: הרצון לוודא שתצליחו לפרוע את החוב במלואו. עם זאת, נחזור ונחדד שהביטוח משרת גם אותכם. מכאן שבין אם זה הכרחי ובין אם מבקשים להגן על האינטרס הכלכלי, לפני שסוגרים משכנתא גולשים לאתר של אודי דגן. אודי דגן עומד מאחורי סוכנות ביטוח ידועה שפועלת משנת 1995. הסוכנות מציעה התנהלות פשוטה למדי שמובילה לבחירה אידיאלית. כל שנדרש לעשות זה להגדיר ביטוח רצוי, לצורך העניין ביטוח משכנתא, למלא שאלון אפיון ולקבל הצעה רלוונטית ישירות למייל, וזאת לאחר שנערכה בדיקה מקיפה של סך האפשרויות שמשרתות את האינטרסים שלכם.

 

 

אינטרס משפחתי

אין ספק שלקחת משכנתא כהורים היא אחריות כפולה. כולנו רוצים להעניק לילדים את הטוב ביותר, ולוודא שהעתיד הכלכלי בטוח עבורכם כמשפחה. אי לכך נעצור להסביר מדוע ביטוח משכנתא מהווה אינטרס משפחתי. ובכן הביטוח כולל שני נדבכים משלימים: ביטוח חיים וביטוח דירה. ביטוח דירה מכסה נזקים משמעותיים שעשויים להיגרם לנכס. ייתכן שהנכס ייהרס בשל שריפה, פיצוץ של צנרת, רעידת אדמה וכדומה. במצב שכזה הביטוח נכנס לפעולה. מכסה את סך הנזק, כך שלא נאלצים להמשיך לשלם על דירה שלא ניתן לגור בה. במקביל, אם אחד מבני הזוג ימות, הביטוח יכסה את כל יתרת החוב ישירות לגוף המלווה, כך שלכל הפחות אין דאגה כלכלית וזוכים להמשיך להחזיק בנכס.

חופש בחירה

אומנם אין חובה לרכוש ביטוח משכנתא, אך רוב הבנקים דורשים זאת, וכאן נחדד שאת הביטוח נדרשים לעשות טרם סוגרים משכנתא, משמע מוטב להיסגר על כך בהקדם הניתן – אין לסגור ביטוח כה חשוב תחת לחץ. עוד ראוי לדעת שניתן לרכוש כל ביטוח במקום אחר, אם כי לרוב שווה לסגור ביטוח חיים וביטוח דירה באותו מקום. כמו כן, אין לטעות שהבנק יכול לחייב לסגור את הביטוח דרכו, אלא חופש הבחירה נתון לכם. עם זאת, כן ניתן לרכוש את הביטוח דרך הבנק, אך אין זה בהכרח כדאי. מכאן ממש כפי שלא ממהרים לסגור משכנתא, כך גם ללא ממהרים לסגור ביטוח משכנתא. אם רק תבדקו, תמצאו שחברות הביטוח מציעות תנאים אטרקטיביים ואף יודעות להציע ביטוחים משלימים בתנאים טובים.

מספר דגשים חשובים

לסיכום נציין שביטוח חובה אכן חיוני ולרוב הכרחי. עם זאת, גם אם לחוצים לסגור ביטוח ונמאס לערוך בירורים, אין למהר לסגור את הביטוח דרך הבנק. פה נחדד שאין זה בהכרח מצריך מכם הרבה השקעה, אלא כל עוד נעזרים בשירות המקוון מבית אודי דגן, זוכים לקבל הצעה נטולת אינטרסים אישיים ושכן מותאמת צורך ויעדים כלכליים. אם רוכשים נכס מקבלן, ניתן לבקש שהביטוח ייכנס לתוקף ממועד הכניסה לנכס, ולא ממועד נטילת המשכנתא. כמו כן, מגוון שינויים בסטטוס, למשל פירעון של חלק מההלוואה, עשויים להוביל למזעור עלויות מבחינת הביטוח, כך שמדי חצי שנה מוטב לערוך בדיקה.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות