יש לכם בבית בגדים ישנים? אפשר להכין מהם אקססוריז מדליקים

טרנד של קיימות ושימוש בחומרים קיימים ליצירת פריטים חדשים, צובר תאוצה בשנים האחרונות, כמו גם שהרצון ליצור פריטים מהממים מחפצים שיש בבית או שאנו רוצים לזרוק – הוא רצון שמתחשב בסביבה וגם בארנק. אם יש לכם בבית בגדים ישנים שאתם רוצים לזרוק, כדאי רגע לפני שאתם זורקים אותם, לבדוק כיצד תוכלו להכין מהם אקססוריז מדליקים. אז מה אפשר להכין מפריטים ישנים? הנה מספר רעיונות:

תיק צד ממכנסי ג'ינס

רוצים ליצור תיק קטן או קלמר? בדקו אם יש לכם ג'ינס ישן שכבר לא עולה עליכם או שתרצו לזרוק, והכינו ממנו תיק קטן. בד ג'ינס הוא כזה שמחזיק מעמד לאורך שנים ומשתלב נהדר עם מגוון פריטי לבוש, לכן הוא מושלם כתיק צד או קלמר. את התיק מכינים מהחלק של הכיסים שנחשב קשיח, גוזרים לפי הגודל המתאים, תופרים בצדדים, משאירים חלק אחד פתוח, ואפשר להוסיף סגירה באמצעות פיסת בד שנותרה שתשמור על התיק סגור.

יש לכם בבית בגדים ישנים? אפשר להכין מהם אקססוריז מדליקים

מנשא למזרן יוגה מחצאית ישנה

כאשר אנו רוכשים מזרן יוגה הוא לא תמיד מגיע עם מנשא שמאפשר לנו לשאת את המזרן על הכתף. מנשא למזרן יוגה נועד למנוע מהמזרן להיפתח ומאפשר יותר תנועה כשעושים סידורים או שותים צ'אי לאטה אחרי אימון. כדי להכין מנשא למזרן יוגה אפשר לבחור חצאית מקסי ישנה אותה גוזרים ותופרים בקצה כך שהמזרן ישתחל לאורך מה שהיה פעם חצאית. את המנשא סוגרים למעלה על המזרן עם הגומי של המותניים. אם נשאר בד אפשר להוסיף ידית לתיק לנשיאה על הכתף.

כיסוי לצנצנות

מבדים ישנים כמו למשל מחצאית משבצות אדומה או כחולה וגם מבדים פרחוניים אפשר לייצר כיסוי כפרי ויפה לצנצנות. אם יש לכם צנצנות ישנות עם מכסים ממותגים של חברות מזון, תוכלו לעטוף את המכסים עם פיסות בד מרובעות שגזרתם בגודל מתאים והלבשתם על המכסה. כדי לקבע את הבד אפשר להשתמש בדבק חם או בגומייה פשוטה כמו כזאת של פטרוזיליה. כך תיצרו צנצנות מקסימות וצבעוניות שאפשר לשים על המדף.

כוסות בד לכלי איפור

כלי האיפור שלנו מפוזרים בדרך כלל במגירה או על השידה ללא סדר או הגיון. כך אנחנו מוצאים את עצמינו מחפשים בלחץ בבוקר את השפתון או את המסקרה שנמצאת לה אבודה בין מכלול של פריטים. כדי לעשות סדר בכלי האיפור ובמברשות אפשר לקחת בד גינס או מכנסי עבודה ישנים וליצור מהם כלי בד יציב אותו יש להניח על משטח ולהכניס אליו כלי איפור. את הכלי אפשר להפוך בקלות לתיק איפור מתקפל שניתן לקחת בנוחות לכל מקום. מבד קשיח אפשר ליצור גם נרתיק למשקפי שמש ושאר כיסים למצבור של חפצים.

אז זה הזמן לסדר את הארון, לראות מה כבר לא שימושי וליצור מהפריטים הישנים חפצים חדשים ויעילים. את מה שנשאר מומלץ לתרום לעמותות הפועלות למען נזקקים.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות