הורים – חושבים לקחת משכנתא? כדאי שתשמעו את מה שיש ליועצים של חכם משכנתאות לומר בנושא

הגיע הזמן לרכוש דירה, דירה שתהווה בית קבוע עבור כל המשפחה. דירה שתהווה עוגן של יציבות ותעניק תחושת ביטחון. עם זאת, רגע לפני שעומדים לקחת משכנתא, מוזמנים לקבל ייעוץ מקצועי משורה של מומחים בתחום, מבית חברת חכם משכנתאות. מדוע? כי גם אתם לא רוצים לשלם לחינם ריבית, כי גם אתם רוצים לשלוח את הילדים לחוגים, לקנות להם ילקוט חדש ובו זמנית לעמוד בהחזרי המשכנתא, ובעיקר כיוון שגם אתם יכולים להטיב את התנאים ובו זמנית להימנע משורה של טעויות כלכליות. מבקשים להתנהל בצורה אחראית לטובת העתיד הכלכלי של המשפחה? יש כמה נתונים שעליכם לקחת בחשבון!

זה רק נראה פשוט

אם נתחיל מההתחלה, נציין שמשכנתא היא הלוואה שמיועדת לרכישת נכס. ההלוואה ניתנת בתמורה לשעבוד הנכס, כך שישנה ערובה שניתן להסתמך עליה. עד כאן הנושא לכאורה פשוט: צריך להשיג הלוואה, יש דרך להשיג הלוואה ויש גוף מלווה. עם זאת, מנקודה זו ניתן למצוא מגוון משתנים משפיעים. לא כל בנק ולא כל סניף מעניקים את אותם תנאים. לא כל גוף הלוואה מאפשר לבחור במסלול הריבית הרצוי, לא כל גוף מסביר לעומק מהם ההבדלים, לא כל סניף מאפשר לפרוש את ההחזרים על פני התקופה הרצויה, לא כל יועץ יתעמק בסך הנתונים הפיננסים וכדומה. מכאן שאם לא רוצים לקחת שבוע חופש מהעבודה כדי לנסות להבין איזה מסלול הכי מתאים ובאיזה בנק הכי כדאי להיעזר, מוטב לפנות אל חכם משכנתאות ולאפשר ליועצי החברה לעשות עבורכם את שיעורי הבית.

נקודת פתיחה – בחינה מעמיקה

מי שפונה לקבל סיוע אצל חברת חכם משכנתאות, מהר מאוד מגלה שיחס אישי הוא שם המשחק. בעולם רווי אפשרויות, רק הכרחי לוודא שבוחרים במסלול ההלוואה הנכון ביותר בהתאם לשורה של משתנים אישיים. יועצי חברת חכם משכנתאות ייבחנו כמה אתם מכניסים כיום וכמה עתידיים להכניס בעוד כמה שנים. ייבחנו כמה מוציאים כיום וכמה עתידיים להוציא כאשר הילדים יגדלו מעט. ייבחנו האם צפויה הוצאה/הכנסה גדולה, ייבחנו מהו השווי האמתי של הנכס, ייבחנו האם ביכולתכם להגדיל את הסכום הנזיל ע"י הלוואה משפחתית וכדומה. רק לאחר שסך הפרמטרים ייכנסו למשוואה תינתן המלצה איזו הלוואה לקחת ואף דרך איזה סניף בנקאי, או גוף חוץ בנקאי מוטב לפעול.

 

 

אחריות משפחתית

הרבה פעמים אנשים ממהרים לקחת משכנתא, מתוך מחשבה שההבדלים לא כאלו משמעותיים. עם זאת, אין זה כלל נכון. עידו עוז, מנכ"ל החברה נוהג להסביר לכל לקוח שתמיד יש כמה מסלולים שניתן לבחור ביניהם, כאשר כל בחירה משפיעה בצורה ניכרת על חשבון העובר ושב. אתם ההורים צרכים להבין שאם מתחייבים להחזרים חודשיים גבוהים, אתם לא רק מלחיצים את עצמכם, אלא גם פוגעים בתא המשפחתי. הלחץ הכלכלי גורם להשקיע יותר שעות בעבודה, משמע מוביל לפחות שעות איכות עם הילדים. אי לכך הרבה פעמים נכון לרכוש נכס יותר קטן ובמקביל ליהנות מתנאי החזר יותר נוחים. לאור כל זאת בהחלט חשוב להבין איזה גובה של משכנתא חכם לקחת ומהן המשמעויות הנלוות.

טיפ לדרך

ממש כפי שהילדים כל הזמן גדלים, מתפתחים ומשתנים, כך גם יכולת החזר המשכנתא לאורך השנים. לא פעם מגלים שגם אם תנאי המשכנתא היו נכונים עבור השנתיים הראשונות, כעבור שלוש שנים הם מתגלים כבעייתיים. ייתכן שפתאום ההחזר החודשי גבוה מדי, שתנועות כלכליות משפיעות על תנאי הריבית, שמשלמים סכומים גבוהים שלא לצורך וכדומה. בנקודה זו ראוי לדעת שגם אם קיבלתם ייעוץ מוכוון בנקודת הפתיחה, כעבור כמה שנים הבחירה המושכלת תתגלה כבעייתית, ועל כן יש לזכור שניתן להרוויח ממחזור משכנתא. בהצלחה!

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות