מילדות לבגרות: הילד הגיע לגיל מצוות? 5 דגשים חשובים בתכנון בר מצווה

בשעה טובה ומוצלחת הנער הגיע לגיל מצוות, וכעת הגיע הזמן לתכנן בעבורו את אירוע בר המצווה. מדובר באירוע מרגש אשר מייצג לא רק את המעמד המרגש של המעבר בין גיל הילדות לנעורים, אלא גם בעל משמעות רוחנית עמוקה, בייחוד על רקע העלייה לתורה מתבצעת בפעם הראשונה בנוכחות של כל בני המשפחה והחברים הקרובים. אם אתם בדיוק מתכננים את האירוע הזה, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם 5 דגשים חשובים לתכנון מוצלח של אירוע מרגש שמתרחש פעם אחת בחיים. מוכנים? בואו נתחיל.

רכישה של סט תפילין מהודר

רגע השיא של אירוע בר המצווה הוא כמובן המעמד של העלייה לתורה אפשר מתרחש בבית הכנסת. על מנת להגיע מוכנים רצוי עוד לפני יום האירוע לבחור סט תפילין לבר מצווה מהודר אותו ניתן להזמין באתר אות והדר, ובכך דאוג לעלייה לתורה שבה הוא לראשונה מניח תפילין. מדובר בהזדמנות מעולה להשקעה בעלת פוטנציאל אדיר לא רק למעמד הזה, אלא גם לקיום של מצווה בדמות הנחת תפילין השמורה לכל גבר מעל גיל 13.

הזמנה של קייטרינג

בין אם אתם מתכננים לעלות לירושלים או לקיים את האירוע אצלכם בבית, הזמנה של קייטרינג בשרי או חלבי תאפשר לכם להשקיע באורחים ולספק להם מענה קולינרי מושלם. מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות מובילות, וכן לקבל המלצות מחברים או בני משפחה, כל זאת מתוך מטרה לחסוך לעצמכם זמן ממושך במטבח בעקבות הרצון להכין לכל האורחים כיבוד לאחר העלייה לתורה. מדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת, אך כזו שיכולה לחסוך לכם לא מעט התעסקות.

 

 

תיאום מול ספקים

אחד האלמנטים החשובים ביותר בתהליך של תכנון בר מצווה כולל כמובן את נושא הספקים. רצוי לתאם עם הספקים מראש, כאשר בין הספקים הבולטים ניתן למנות בין היתר את צוות הצלמים, חברת הקייטרינג ועוד. שימו לב כי אתם נדרשים לתאם את ההגעה שלהם לפחות כחודש לפני האירוע, כל זאת מתוך מטרה להימנע מעיכוב של דקה 90 אשר עשוי לגרום לתקלות באופן ניהול האירוע.  קבלת המלצות לגבי ספקים מומלצים היא קריטית לטובת יצירה של מענה אשר מאפשר לכם להיות בטוחים כי הכול מסודר, וכל שנותר הוא רק להתחיל במסיבה.

מתנות לאורחים

אם אתם רוצים לפנק את האורחים שלכם, אפשר להיערך מראש ולהזמין בעבורם מתנות כמו למשל חוט אדום אשר מסמל מזל טוב, אפייה של חלות או כל מזכרת אחרת שיכול להתאים למסגרת התקציב שאותה קבעתם מראש. ברחבי הרשת אפשר למצוא שפע של הצעות למתנות לבר המצווה, כל זאת מתוך מטרה להשאיר אצל האורחים שלכם טעם טוב, כתוצאה מהשתתפות במעמד מרגש כמו זה. שימו לב כי אין מדובר בדרישה אלא בהמלצה שאותה אתם יכולים ליישם, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מצוינת להעניק לאורחים שהם בני משפחה וחברים קרובים מאוד מזכרת מתוך האירוע, לצד הוקרת תודה על המתנות שהעניקו לנער בר המצווה.

לסיכום

אירוע בר המצווה הוא אירוע שיא בחייו של כל נער צעיר. כהורים אשר רוצים לנצל את האירוע וליצור חוויה משותפת ובעלת אפקט של רוחניות עמוקה, אפשר ואף רצוי להתחיל ולתכנן את האירוע באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן. לפני שאתם ממהרים, הקימו טבלה עם כל המשימות הפתוחות כמו גם תקציב אשר מוגדר מראש, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של אירוע מושקע, לרגל המעבר מגיל הנעורים לגיל הבגרות.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות