הורים – מעוניינים להפסיק לעשן? כדאי שתכירו את תחליפי הטבק

אם גם אתם הורים לילדים, אין לנו ספק שהבטיחות, הבריאות והאושר שלהם אלו המטרות הגדולות והחשובות ביותר בחיים שלכם. בדיוק בגלל זה אפשר לראות הורים שעושים הכל – רושמים את הילדים לחוגים, שואלים אותם בכל זמן מה הם צריכים ואיך הם מרגישים, רצים לרופא לבדוק בכל פעם שבעיה קטנה צצה ועוד. כמובן שהרבה פעמים השמירה על הבריאות של הילדים משמעותה שינוי הרגל של ההורה דווקא. אם אתם הורים מעשנים ורוצים להפחית או לכל הפחות לצמצם את נזקי העישון – שווה בהחלט להכיר את תחליפי הטבק שיוכלו לעזור בזה. הנה מה שצריך לדעת עליהם.

נזקי הטבק

מדוע צריכת טבק ועישון סיגריות הם כל כך מזיקים? ובכן – את התשובה הזו יודע לדקלם כמעט כל ילד מגיל חטיבת הביניים. הטבק מכיל מאות חומרים כימיים מזיקים לבריאות שגורמים לנזק ברמות שונות (ולא רק לריאות אגב). עם זאת, הדבר הבעייתי ביותר בעישון טבק הוא הניקוטין שנמצא בו. ניקוטין כידוע הוא חומר ממכר ביותר וזוהי הסיבה שאנשים לא מצליחים להיגמל מסיגריות במשך שנים ארוכות. תחליף טבק שהוא למעשה תחליף בלי ניקוטין, מאפשר להתגבר על הצורך בניקוטין מבלי שצריך להפסיק לעשן, ועל הדרך מכניסים כבר לגוף חומר מזיק משמעותית פחות מטבק.

מהו תחליף טבק?

תחליף הטבק הוא למעשה תערובת יבשה וגרוסה של צמחים. צמח ליקריץ, נענע, מרשמלו, חסת בר, עלי דפנה ועוד. כלומר, מדובר על חומרים טבעיים בלבד, ללא כימיקלים וכמובן ללא ניקוטין שאחראי על חלק משמעותי מההתמכרות של מעשנים. ניתן למצוא מגוון סוגים שונים של תערובות שמגיעות לרוב בצבע ירקרק והן בעלות ריח נעים.

היתרונות של תחליף טבק

חומרים טבעיים:

בלי כימיקלים, חומרים משמרים ומיני חומרים אחרים מזיקים שקיימים בטבק. אומנם עדיין מדובר על עישון, אבל לפחות מכניסים לגוף עשן של תערובת צמחים טבעיים בלבד ולא כימיקלים רעילים.

 

 

להיות בלי להרגיש עם:

אז איך תחליף עובד בדיוק? בגדול הוא מאפשר לנו ליהנות מאותה חווית העישון המוכרת ללא האלמנט של הניקוטין. משתמשים לאורך זמן מדווחים על ירידה בדחף לעשן, צמצום של כמות הסיגריות ביום ואפילו הפסקה מוחלטת עם הזמן.

מצוין לצריכה עם קנאביס:

נהדר לצרכני קנאביס רפואי שלא מעוניינים בהשפעה חזקה של עישון נקי או רוצים לחסוך בכמות הקנאביס. כמובן שיש כאן היבט חשוב ונמנעים מהתמכרות הרסנית לניקוטין.

פחות מסריח:

יתרון בסיסי אבל חשוב בהחלט. תחליפי הטבק הם משמעותיים פחות מסריחים מעשן הסיגריות, נדבקים פחות לגוף ולבגדים, בקיצור – נעימים יותר הן למעשן והן לסביבה שלו.

חיסכון כספי:

תחליפי הטבק זולים יותר מהטבק עצמו. עם הזמן והפחתת העישון גם רוכשים פחות אז יש לנו כאן חיסכון כפול.

לסיכום

אם עדיין לא ניסיתם את תחליפי הטבק, דעו שזוהי שיטה שבהחלט עשויה להתאים גם לכם ויכול מאד להיות שאתם פשוט מאד עדיין לא גיליתם את זה. זה הזמן להכיר את הסוגים הראשונים ולנסות תחליפי טבק מצוינים לראשונה, הרבה בהצלחה!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות