עמותת לב ונפש משמחת ילדים בעלי צרכים מיוחדים

עמותת לב ונפש היא עמותה הפועלת עבור ילדים מתמודדי נפש ומשפחותיהם, היא מלווה אותם במסע הלא פשוט אותו הם עוברים יום יום ושעה ושעה. חשוב להבין שילדים עם בעיות נפשיות נאלצים להתמודד עם קשיים אינסופיים, אם זה מבחינה בריאותית או מבחינה חברתית, יש ילדים רבים אשר מאושפזים לתקופות במוסדות פסיכיאטריים עם נטיות אובדניות, ואין דבר מפחיד יותר עבור הורה יותר מלאבד את הילד לנצח. לכן, גם הילדים וגם ההורים זקוקים לליווי ותמיכה מתמדת, וזה פשוט מה שעמותת 'לב ונפש' מעניקה לאותם ילדים והורים. אז מה אתם פשוט חייבים לדעת אודות העמותה? הפרטים במאמר הבא.

עמותת לב ונפש – העמותה שתומכת בילדים מתמודדי נפש

נסו לדמיין כמה שזה קשה, כאשר הילד שלכם הוא מתמודד נפש. לפעמים המחלה מתפרצת באמצע החיים ולפעמים הילדים נולדים איתה וניתן לזהות אותה מגיל צעיר. כך או כך, מדובר בהפרעות לא פשוטות הן עבור הילד והן עבור המשפחה, אותם ילדים מרגישים זרים בעולם, כאילו אין אדם שמבין אותם ואת השפה שאתם מדברים. לכן הם פונים למקומות מסוכנים, אם זה למקום אובדני או שהם מתחברים לאנשים הלא נכונים אשר מנצלים את מצבם הקשה. כמו שכבר הבנתם, ילדים המתמודדים עם הפרעות נפשיות סובלים יום יום מקשיים נפשיים וחברתיים, וחלקם מאושפזים לתקופות ארוכות במחלקות הפסיכיאטריות.

המתנדבים של עמותת לב ונפש מגיעים לאותם בתי חולים פסיכיאטריים, מבקרים את הילדים ומעניקים להם תמיכה בלתי פוסקת. בדרך כלל, כל מתנדב מתחבר לילד מסוים בסבלנות ואהבה רבה, הילד מתחבר אליו והוא מרגיש שהוא יכול לסמוך עליו, והנה, לילד יש עוד אדם בעולם שהוא יכול לשים עליו את הראש, לנשום עמוק ולהירגע. יש מגוון מחלות נפש שהילדים יכולים להתמודד איתם, אם זה סכיזופרניה, דיכאון, חרדה, הפרעות התנהגות כאלה ואחרות, הפרעות אכילה, הפרעות במצב הרוח, הפרעות התפתחות, הפרעות למידה ותקשורת, טיקים וכדומה. המתנדבים של העמותה מלווים את הילדים גם ברגעים הקשים כשהם מאושפזים באחת מהחלקות הפסיכיאטריות, וגם ברגעים הטובים כשהם בבית, רגועים ויכולים להשתתף בפעילויות העמותה.

 

 

מהם השירותים הנוספים שעמותת לב ונפש מעניקה לילדים?

חוגי יצירה ואמנות

אומנות זו דרך נפלאה להתבטא במיוחד עבור אלו שמתקשים לבטא את תחושותיהם במילים. לכן, העמותה פותחת בפני הילדים את האפשרות להצטרף לסדנאות אומנות בהן הם יכולים ליצור סוגים שונים של אומנות, כמו למשל, ציור, פיסול ועוד ועוד.. בסדנאות הללו הילדים מצליחים לקבל את השקט והשלווה שהם זקוקים להם. כי הם פשוט נמצאים בעשייה טובה ומבורכת, אשר מקרבת אותם לעצמם. את הסדנאות מלווים מדריכים מקצועיים בריפוי ועיסוק להם גישה נפלא לילדים.

קו חירום

העמותה מפעילה קו חירום לילדים ולמשפחות במקרה והם זקוקים לתמיכה בעתות משבר. למשל, כאשר הילד נמצא באפיזודה דיכאונית או אובדנית, עמותת לב ונפש מעניקה קו חירום שהוא מעין עזרה ראשונה. מתנדבי העמותה שעונים למשפחות בטלפון מנחים אותם לאן הם צריכים לפנות, ומה הם צריכים לעשות. אך לא רק, הילדים וההורים יכולים להתקשר לקו גם כדי לפרוק את שעל ליבם, ואחר כך להרגיש הרבה יותר טוב! הקו נועד כדי לעזור לילדים ולמשפחות מתי שהם באמת זקוקים לעזרה.

בשורה התחתונה,

העמותה נועדה כדי לעזור לילדים מיוחדים, אלו המתמודדים עם מחלות נפש וצרכים מיוחדים, וגם כמובן למשפחותיהם המתמודדות גם הן עם קשרים קשים במיוחד. פועלה של העמותה מתבסס ככל עמותה, על תרומות הציבור, כך שאם הסיפור של העמותה מדבר אליכם, תוכלו או להתנדב ולעזור לילדים המקסימים הללו, או לתרום עבור פעילותה המבורכת של העמותה, כך או כך, תעזרו לעמותה להמשיך להתקיים!

מאמרים נוספים

על הורים וילדים

נגישות